RAPORT

Pogarda

Kolejne roczniki mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19

Jak się zapisać na szczepienie? (fot. PAP)
Jak się zapisać na szczepienie? (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Na szczepienie przeciw COVID-19 od czwartku mogą się zapisywać osoby w wieku 40 i 41 lat. Mogą to uczynić przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

Łagodzenie obostrzeń. „Stopniowo, w sposób uporządkowany”

Łagodzenie restrykcji będzie odbywać się stopniowo, w sposób uporządkowany i zależny od sytuacji epidemicznej – wskazał w TVP Info wiceminister...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpiło przyspieszenie zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Każdego dnia zapisywać się mogą dwa roczniki.

Jak się zapisać


W czwartek taką możliwość zyskali urodzeni w latach 1980-1981, czyli osoby w wieku 40 i 41 lat, jeśli nie wypełniły one wcześniej internetowego formularza o chęci zaszczepienia się.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się, dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji i z Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki i zacznie się od osób urodzonych w latach 1994-1996. Zastrzyki przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze są dwudawkowe, a szczepionka Johnson & Johnson – jednodawkowa. W pierwszej kolejności zespoły wyjazdowe podają ją osobom niemogącym samodzielnie dojechać na zabieg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej