SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Nie grali, a wygrali. Legia Warszawa mistrzem Polski!

Legia Warszawa znów cieszy się z mistrzowskiego tytułu (fot. PAP)

Wobec remisu Rakowa z Jagiellonią w Białymstoku (0:0), Legia Warszawa - na trzy kolejki przed końcem - zapewniła sobie mistrzostwo Polski. To 15. tytuł w historii zespołu ze stolicy.

Liga Mistrzów. Piłkarze Realu wyrwali cenny remis

Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Chelsea Londyn 1:1 (1:1) w pierwszym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż w Anglii...

Przed zaległym meczem Jagiellonii z Rakowem, na trzy kolejki przed końcem, Legia miała 9 punktów przewagi nad drugą Pogonią i dziesięć nad zespołem z Częstochowy. To oznaczało, że remis lub porażka piłkarzy Marka Papszuna dawała im mistrzostwo - wszystko ze względu na korzystny bilans meczów zarówno z Portowcami, jak i Rakowem.

Mecz w Białymstoku, choć zakończony bezbramkowym remisem, obfitował w sporo emocji. Kontrowersje wzbudziła zwłaszcza sytuacja z pierwszej połowy, w której sędzia Bartosz Frankowski nie podyktował dość ewidentnego rzutu karnego dla gospodarzy. Ze stadionu przy ul. Słonecznej zwycięscy powinni wyjechać jednak goście - w ostatniej minucie meczu sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Jakub Arak.

I choć przed Legią jeszcze trzy mecze, piłkarze Czesława Michniewicza mogą już się zrelaksować i rozpocząć myślenie o kolejnym sezonie. Choć przed nimi jeszcze starcia z Wisłą, Stalą Mielec i Podbeskidziem, można spodziewać się, że trener da szansę młodszym piłkarzom.

Choć to oficjalnie 15. mistrzostwo dla Legii, kibice z Warszawy przypisują sobie 16 tytułów - uwzględniając w rozliczeniach ten z sezonu 1992/1993, oficjalnie "odebrany" im za korupcję na rzecz poznańskiego Lecha.