RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier Morawiecki: Lewica postawiła nam trudne, ale cenne warunki

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki określił wtorkową rozmowę z politykami Lewicy nt. Funduszu Odbudowy jako „bardzo konstruktywną i rzeczową”. – Warunki Lewicy nie były łatwe, ale uznaliśmy je za cenne, także z punktu widzenia rozwoju gospodarczego – powiedział w środę szef rządu.

Sikorski atakuje Lewicę i PiS: Pakt Ribbentrop-Mołotow w polskiej polityce

To jest albo naiwność ze strony Lewicy, ale ich o to nie podejrzewam, bo to są inteligentni ludzie, albo swoisty pakt Ribbentrop-Mołotow w polskiej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek z przedstawicielami Lewicy w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy i związanego z nim Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO. Według europosła Roberta Biedronia, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO.

W środowym wywiadzie dla Polsat News premier określił wtorkową rozmowę z politykami Lewicy jako „bardzo konstruktywną i rzeczową, choć niełatwą”. – To nie były łatwe rozmowy – warunki czy propozycje z tamtej strony były bardzo konkretne, ale my te warunki uznaliśmy za cenne, nie tylko dlatego że one przybliżają nasze stanowiska, ale również za cenne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, czy dodatkowych mieszkań, zrobienia wszystkiego, co można, żeby tych mieszkań było jak najwięcej. To jest pięta achillesowa nie ostatnich 30 lat, 80 lat, tylko jak sięgniemy w przeszłość jeszcze głębiej, to był tu ogromny deficyt – stwierdził Morawiecki.

Premier: Liczy się Polska


Szef rządu podkreślił, iż rząd „dogadał się” z Lewicą, ponieważ „liczy się Polska”. – I nie można żonglować, kuglować, nie można ryzykować dobrem obywateli. Tutaj nie liczą się interesy partyjne - tutaj przede wszystkim liczy się Polska. To jest polska racja stanu, a nie racja tej czy innej partii politycznej – przekonywał premier.

Czytaj także: Wojna Lewicy z PO. „Czarzasty ograł KO, jak przedszkolaków”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej