RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Formuła 1 bez Grand Prix Kanady. Wiadomo, gdzie odbędzie się wyścig

Kolejny sezon F1 stoi pod znakiem pandemii (fot. PAP/EPA/DAVIDE GENNARI)
Kolejny sezon F1 stoi pod znakiem pandemii (fot. PAP/EPA/DAVIDE GENNARI)

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady, zaplanowany na 13 czerwca w Montrealu, został odwołany z powodu pandemii COVID-19 i zastąpiony w tym samym terminie przez rywalizację w Turcji – ogłosili organizatorzy mistrzostw świata.

Rewolucja w Formule 1. Kierowcy będą rywalizować w sprintach

Po wielomiesięcznych dyskusjach kierownictwo mistrzostw świata Formuły 1 zgodziło się na organizację wyścigów w formule sprinterskiej. W tym...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O rezygnacji z GP Kanady poinformowały wcześniej władze prowincji Quebec i Montrealu. Zapewniły jednocześnie, że wyścig odbędzie się w przyszłym roku, a na podstawie nowej umowy z Formułą 1 ma zagwarantowane miejsce w kalendarzu do 2031 roku.

Wyścig o GP Kanady odwołano już po raz drugi. W ubiegłym roku nie doszedł do skutku również z powodu epidemii COVID-19. Obecnie Quebec jest jedną z najbardziej dotkniętych koronawirusem kanadyjskich prowincji.

W Montrealu Robert Kubica odniósł w 2008 roku jedyne zwycięstwo w Formule 1.

Ostatecznie kierowcy będą się ścigać 13 czerwca w Stambule. Grand Prix Turcji włączono awaryjnie do ubiegłorocznego kalendarza, a poprzednio wyścig odbywał się tam w latach 2005-2011.

Po dwóch wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi broniący tytułu mistrzowskiego Brytyjczyk Lewis Hamilton z ekipy Mercedesa. Kolejne wyścig – Grand Prix Portugalii odbędzie się 2 maja.

źródło:

Zobacz więcej