RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tomczyk: Obalimy ten rząd. Nie myślimy o niczym innym

Poseł PO Cezary Tomczyk ostro o PiS (fot.  PAP/Mateusz Marek)
Poseł PO Cezary Tomczyk ostro o PiS (fot. PAP/Mateusz Marek)

Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej ujawnił, że jego partia „wyrzuciła w kosmos wybory kopertowe po to, żeby osłabić PiS, a nie żeby PiS wzmocnić”. Dodał, że wraz z kolegami nie myślą o niczym innym, niż obalenie rządu, a w tym celu prowadzą nawet rozmowy z dwoma politykami ze Zjednoczonej Prawicy.

Waszczykowski o miażdżącym sondażu. „To było do przewidzenia”

Tylko 2,7 proc. badanych uważa, że opozycja powinna zagłosować przeciwko ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Europoseł Witold Waszczykowski zaznacza w...

zobacz więcej

– Żeby było jasne, my ten rząd prędzej czy później obalimy. Nikt z nas nie myśli o niczym innym w pierwszym kroku, jak obalenie tego rządu – powiedział w rozmowie z Radiem Zet Cezary Tomczyk.

Polityk Platformy Obywatelskiej przyznał, że w drugim kroku ważne będzie „wprowadzenie zmian w Polsce, które pozwolą realizować wizję państwa zachodniego, otwartego, tolerancyjnego”.

Tomczyk dodał również, że jego ugrupowanie prowadzi rozmowy z „dwoma posłami z koalicji rządowej, którzy zastanawiają się nad opuszczeniem koalicji, by stać się posłami niezależnymi, bo nie chcą firmować tego, co się dzieje w Polsce”.

Zobacz także:  Lewica poparła KPO. „Nie będziemy wyprowadzać Polski z UE”

Poseł PO odniósł się również do ostatnich wyborów prezydenckich. Gdy PiS chciało je przeprowadzić korespondencyjnie (gdyż był to początek epidemii), Platforma straszyła Polaków zakażeniami.

Nowe światło na tamten spór rzucają teraz słowa Tomczyka ze środowego wywiadu. Pytany o tę sprawę i obecne rozmowy Lewicy z rządem, powiedział:„Żeby było jasne – z Jarosławem Gowinem rozmawialiśmy w sprawie wyrzucenia w kosmos wyborów kopertowych po to, żeby PiS osłabić, a nie żeby PiS wzmocnić. I to jest zasadnicza różnica”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej