RAPORT

Pogarda

Minister zdrowia poinformował o zmianach ws. maseczek

Najnowsze

Popularne

Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra – mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Plan luzowania obostrzeń ogłoszony. Sprawdź szczegóły

zobacz więcej

Noszenie maseczek na dworze. Do kiedy?


– 15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany – oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Podkreślił, że „w każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem”.

– Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. – powiedział Niedzielski. Ponadto – mówił – imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. – Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości – powiedział minister zdrowia.

Zobacz: LISTA – luzowanie obostrzeń w maju

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej