RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wojna Lewicy z PO. „Czarzasty ograł KO, jak przedszkolaków”

Borys Budka i Włodzimierz Czarzasty w Sejmie (fot. PAP/Rafał Guz)
Borys Budka i Włodzimierz Czarzasty w Sejmie (fot. PAP/Rafał Guz)

Politycy PO są oburzeni rozmowami rządu i Lewicy ws. Funduszu Odbudowy. „Dogadywanie się z pisowskim zaborcą to zdrada. I pier***, co ktoś o tym myśli” – grzmi jeden z internetowych hejterów, którego wpis rozpowszechnia Radosław Sikorski (PO). „Lewica nie umie w politykę” – dodaje Izabela Leszczyna (PO), a jej kolega z Sejmu Sławomir Nitras ocenia, że liderzy Lewicy poszli na „ustawkę z Morawieckim”. „Taki kwik pokazuje, że PO traci rację bytu” – oceniają internauci.

Waszczykowski o miażdżącym sondażu. „To było do przewidzenia”

Tylko 2,7 proc. badanych uważa, że opozycja powinna zagłosować przeciwko ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Europoseł Witold Waszczykowski zaznacza w...

zobacz więcej

– Wetowanie budżetu UE to zdrada polskiej racji stanu – mówił w listopadzie 2020 r. Borys Budka.

Teraz Platforma Obywatelska zupełnie zmieniła kurs i domaga się, by w Sejmie blokować Krajowy Plan Odbudowy. Z kolei liderzy Lewicy spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim i uzgodnili warunki poparcia dla unijnego projektu. To wywołało wściekłość posłów PO, którzy zaatakowali oponentów z opozycji.

Zobacz także:  Lewica poparła KPO. „Nie będziemy wyprowadzać Polski z UE”

„Politykom PO, którzy dziś cały dzień zajmowali się wściekłymi, obłędnymi atakami na Lewicę, polecam jutrzejszą »Rzeczpospolitą«. Możecie zobaczyć, co wasi wyborcy sądzą o wysadzaniu UE w powietrze, pod rękę z Ziobro, Braunem i Bosakiem” – napisał Adrian Zandberg z Lewicy.

Przywołał przy tym badanie wskazujące, że  aż 66 proc. Polaków chce poparcia przez opozycję Krajowego Planu Odbudowy, a za „sprzeciwem” opowiada się jedynie 2 proc. badanych.

„Lewica w ogóle nie umie w politykę?” – odpowiedziała Izabela Leszczyna z PO i zaznaczyła, że celem jej ugrupowania było „wysadzenie w powietrze PiS, a nie UE”.

Kto kogo rozgrywa w opozycji?

Prof. Domański: Dla Platformy to może być zabójcze

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Lewicy, którzy zapowiadają poparcie Krajowego Planu Odbudowy. „Nie” miliardom euro z...

zobacz więcej

Fakt, że rząd porozumiał się z liderami Lewicy, wzburzył m.in. Radosława Sikorskiego. Europoseł Platformy udostępnił nawet wulgarny wpis jednego z internautów opisującego swoje poglądy jako „je*** PiS”. „Nie rozmawia się z kimś kto bije kobiety. Takiego śmiecia usuwa się ze swojego otoczenia” – grzmi w jednym z postów rozpowszechnianych przez polityka PO.

Sikorski obwinił Lewicę o wszystkie wyborcze zwycięstwa PiS od 2015 r.  Udostępnił nawet ultimatum Strajku Kobiet dla Lewicy i stwierdził, że „Jarosław Kaczyński rozgrywa naiwniaków”.

W odpowiedzi na jego wpisy internauci zaznaczyli, że to Platforma wprowadziła do Parlamentu Europejskiego polityków Lewicy: Włodzimierza Cimoszewicza, Leszka Millera, Marka Belkę.

„Czarzasty znów modelowo ograł KO, jak przedszkolaków. Kiedyś wprowadził 5 europosłów z list PO, a teraz zrobił krok ku przyszłości zostawiając PO w czarnej dziurze. Dziś każdy normalnie myślący wie, że trzymanie się takiej koalicji jak KO, która jest bez elit, bez kadr, bez programu i bez propolskiego myślenia, to porażka polityczna” – oceniają użytkownicy sieci.

„Pogubili się. Czas się otrząsnąć”

Plan wydatków z Funduszu Odbudowy przyjęty. Niemal ćwierć biliona euro dla Włoch

Zdecydowaną większością głosów Senat Włoch poparł rządowy plan wydatków środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Wcześniej zyskał on aprobatę Izby...

zobacz więcej

Mocnych wpisów polityków PO atakujących Lewicę było jednak więcej. „Elita lewicy rozkoszuje się pobytem w parlamencie. Sama wizja przyspieszonych wyborów to ich czarny sen” – stwierdził Bogdan Zdrojewski (PO). Z kolei Sławomir Nitras dodał, że „ustawka z Morawieckim pod pretekstem 75 tys. mieszkań” może zakończyć się kompromitacją.

„Hejt na Lewicę, bo wynegocjowała coś bez zgody PO. (…) Za mało! To załatwicie więcej!” – odpowiedział Krzysztof Gawkowski (Lewica).

Zobacz także:  Fundusz Odbudowy. Czy opozycja powinna zagłosować za projektem? [SONDAŻ]

„Im więcej wypowiedzi koleżeństwa z KO, tym bardziej widoczna jest jedna rzecz. Żal i złość. (…) Pogubili się. Czas się otrząsnąć!” – dodał Krzysztof Śmiszek (Lewica).

Przypomnijmy, że we wtorek rząd przyjął projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększenia zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji przez kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy.

Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO) – dokument taki musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej