SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Papież do Polaków: Róbcie wszystko, co Jezus wam powie

Papież podczas audiencji zwrócił się do Polaków (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori Portfolio via Getty Images)
Papież podczas audiencji zwrócił się do Polaków (fot. Grzegorz Galazka/Archivio Grzegorz Galazka/Mondadori Portfolio via Getty Images)

Papież Franciszek pozdrowił w środę Polaków w związku z przypadającą 3 maja uroczystością Maryi Królowej Polski. – Również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie – mówił.

Franciszek: Liban nie może zatracić swej tożsamości

„Liban nie może zatracić swej tożsamości” – napisał papież Franciszek w liście do prezydenta tego kraju, Michela Aouna. Jednocześnie potwierdził...

zobacz więcej

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z biblioteki w Pałacu Apostolskim, papież powiedział: Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, 3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od XVII wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy królestwa jej syna.

– Pamiętając o ślubach, jakie wasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie. Jego błogosławieństwo niech towarzyszy każdemu i każdej z was, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu – podkreślił Franciszek.

Czytaj także: Papież zdecydował. Jest data beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

źródło:

Zobacz więcej