RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liga NBA. Kolejny finansowy rekord pamiątki LeBrona Jamesa

LeBron James (fot. Lintao Zhang/Getty Images)
LeBron James (fot. Lintao Zhang/Getty Images)

Choć gwiazdor koszykarskiej ligi NBA LeBron James (Los Angeles Lakers) nie gra od ponad miesiąca, jego popularność nie maleje. Kolejna jego pamiątka pobiła rekord – kolekcjonerską kartę z debiutanckiego sezonu 2003/04 kupiono w prywatnej transakcji za 5,2 mln dol.

Manchester United chce kupić australijski klub piłkarski

Manchester United wyraził zainteresowanie kupnem australijskiego klubu piłkarskiego Central Coast Mariners. Jak podają media, władze „Czerwonych...

zobacz więcej

Jak podał portal ESPN.com, tym samym 36–letni James „zdetronizował” Lukę Doncica z Dallas Mavericks. Za memorabilium 22–letniego Słoweńca z debiutanckiego sezonu 2018/19 (wraz z autografem) zapłacono w marcu w prywatnej transakcji 4,6 mln dolarów.

W lipcu 2020 r. inna z kart Jamesa, z debiutanckiego sezonu 2003/04, osiągnęła na aukcji w Nowym Jorku kwotę 1,8 mln dolarów. Tym samym przebiła niemal o 100 proc. ówczesny rekord tego typu pamiątki – karta baseballisty Los Angeles Angels Mike’a Trouta z debiutanckiego sezonu (2011) z autografem gwiazdy ligi MLB została sprzedana za 923 tys. dolarów.

James, czterokrotny mistrz NBA (z Miami Heat 2012 i 2013, Cleveland Cavaliers 2016 oraz LA Lakers 2020) 21 marca doznał urazu stawu skokowego i od tego czasu nie występuje. W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej spekulacji amerykańskich mediów na temat jego bliskiego powrotu na parkiet.

Zobacz także: Rewolucja w Formule 1. Kierowcy będą rywalizować w sprintach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej