RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

O której konferencja ministra zdrowia? Nowe obostrzenia na maj

Minister zdrowia poinformuje o nowych obostrzeniach na kolejne kilka tygodni (fot. Krystian Maj/KPRM)
Minister zdrowia poinformuje o nowych obostrzeniach na kolejne kilka tygodni (fot. Krystian Maj/KPRM)

Nowe obostrzenia na maj rząd przedstawi w środę na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O której godzinie i gdzie oglądać transmisję konferencji?

Znoszenie obostrzeń. Minister zdrowia podał termin powrotu dzieci do szkół

Dziś odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o luzowaniu obostrzeń i planie ich...

zobacz więcej

Konferencja premiera i ministra zdrowia 28 kwietnia – o której godzinie?


W środę zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas narady mają zapaść kluczowe decyzje dotyczące planu luzowania obostrzeń na następne kilka tygodni.

Po posiedzeniu gremium rząd zakomunikuje, co zmieni się w restrykcjach epidemicznych. O planie odmrażania gospodarki na konferencji prasowej – o godzinie 10:15 – będą informować premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Transmisję z konferencji prasowej rządu będzie można oglądać na portalu tvp.info i antenie TVP Info.

Niedzielski: Nie wyobrażam sobie, byśmy zdjęli maseczki

Jesteśmy w trakcie dopiero opadającej fali. Nie wyobrażam sobie, byśmy zdjęli maseczki. Ich zdjęcie na powietrzu oznacza, że część ludzi przestanie...

zobacz więcej

Od 4 maja powrót do szkół


Minister zdrowia zapowiedział, że od wtorku, 4 maja, dzieci z klas I-III wrócą do szkół. – Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły – powiedział w RMF FM.

Jak dodał, powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy. – Te etapy powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły – podkreślał minister zdrowia.

Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe.

Inne ograniczenia, dotyczące m.in. kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni i gastronomi, pozostają w mocy. W pięciu województwach – śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim – obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia.

źródło:
Zobacz więcej