RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

CBA zatrzymało byłego wiceprezesa spółki węglowej

To dopiero początek śledztwa (fot. CBA)
To dopiero początek śledztwa (fot. CBA)

Agenci CBA zatrzymali byłego wiceprezesa zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwóch byłych prokurentów tej spółki – dowiedział się portal tvp.info. Śledztwo w tej sprawie dotyczy niekorzystnych umów na sprzedaż węgla przez które spółka straciła kilkadziesiąt milionów złotych.

Fikcyjne faktury za 4 mln zł. CBA zatrzymało przedsiębiorców

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnych pięciu przedsiębiorców z Gdańska i okolic, podejrzewanych o wystawienie wystawienia 390...

zobacz więcej

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze delegatury CBA w Katowicach w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Zatrzymani to byli pracownicy spółki Węglokoks Kraj; wśród nich są były wiceprezes zarządu i dwóch byłych prokurentów. Czynności przeprowadzono w woj. śląskim. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w prokuraturze.

Z ustaleń śledztwa wynika, że byli pracownicy spółki nie dopełnili obowiązków i przekroczyli uprawnienia jako osoby zarządzające spółką, w związku z zawarciem trzech umów na sprzedaż węgla, wskutek czego w majątku spółki wyrządzono szkodę w wysokości ponad 28 mln zł; chodzi o okres trzech lat.

„To pierwsza realizacja w tej sprawie. Postępowanie ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania” – przekazał portalowi tvp.info Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej