RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Sprawdzony model”. Akademia Menedżera Innowacji zaprasza do projektu

Zajęcia odbywają się online z uwagi na pandemię koronawirusa (fot. Pexels)
Zajęcia odbywają się online z uwagi na pandemię koronawirusa (fot. Pexels)

Do 21 maja br. przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w trzeciej edycji Akademii Menadżera Innowacji – projektu szkoleniowo-doradczego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Do AMI mogą przystąpić przedstawiciele firm bez względu na branżę i wielkość przedsiębiorstwa, mogą też liczyć na unijne dofinansowanie. Akademia jest finansowana z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Prąd prosto z farmy. Rośnie zainteresowanie zakupem zielonej energii

W Europie rośnie zainteresowanie zakupem zielonej energii bezpośrednio od wytwórców OZE. W Polsce wciąż jednak jest wiele barier, które ograniczają...

zobacz więcej

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to autorski projekt szkoleniowo-doradczy realizowany przez PARP. AMI przygotowuje właścicieli i kadrę zarządzającą do sprawnego wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach.

Zwieńczeniem ukończenia Akademii jest plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie.

– To już trzecia edycja tego projektu. To oznacza, że cieszy się on coraz większą popularnością. Mimo pandemii menedżerowie chcą poszerzać horyzonty i pogłębiać wiedzę o wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w firmach, a także służącą umacnianiu ich pozycji rynkowej – mówi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Grzegorz Piechowiak.

Akademia Menadżera Innowacji oferuje know-how


– Żyjemy w czasach, w których otoczenie biznesowe podlega nieustannej zmianie, a Akademia Menadżera Innowacji oferuje know-how i narzędzia, które w przyszłości pozwolą przedsiębiorcom nadążyć za nimi – uważa Piechowiak.

Adresatami programu są zarówno MŚP, jak i duże firmy, niezależnie od branży. W pierwszej edycji programu wzięło udział kilkudziesięciu pracowników z 16 firm. W drugiej edycji było to już 86 osób z 26 firm. – Wsparcie doradcze doświadczonych praktyków biznesu we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań daje szansę na rozwój firm w nowych obszarach działalności oraz działanie w dużo większej skali. Akademia Menadżera Innowacji oferuje rynkową wiedzę i doświadczenie najlepszych ekspertów nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. Sprawdzony model szkoleniowy to recepta na sukces – podkreśla wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Dopłaty bezpośrednie. Termin składania wniosków wydłużony [WIDEO]

zobacz więcej

Program Akademii to połączenie szkoleń i doradztwa z zakresu kultury innowacyjności, strategii, struktury organizacyjnej, oceny potencjału i zasobów oraz zrozumienia procesów w firmie. Sześciomiesięczny cykl zjazdów każdej edycji zakłada połączenie części szkoleniowej i praktycznej.

Pierwsza to wykłady i warsztaty dla menadżerów i przedstawicieli firm, które odbywają się w ramach dwudniowych spotkań.

Program Akademii


Zajęcia w zespołach warsztatowych są prowadzone przez doświadczonych praktyków biznesu. Uczestnicy, analizując doświadczenia polskich firm, sprawdzają, jak z innowacyjnością radzą sobie najlepsi.

Część druga – doradcza – odbywa się pomiędzy zjazdami i polega na współpracy pracowników biorących udział w szkoleniu z przydzielonym im doradcą. Wszystkie spotkania z uwagi na pandemię koronawirusa będą miały charakter online.

High-tech na Podkarpaciu. Powstanie fabryka samoobsługowych terminali płatniczych

Spółka Dazumi, podmiot zależny od Stoppoint, zbuduje w Rzeszowie (Podkarpackie) zakład, w którym produkowane będą samoobsługowe terminale...

zobacz więcej

– AMI powstała po to, by pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu umiejętności zarządzania procesem innowacyjnym, wspierać innowacyjność pracowników oraz motywować ich do przyjmowania i wdrażania nowych koncepcji. Wyróżnia go całościowe podejście szkoleniowo-doradcze, dzięki czemu w 100 proc. odpowiada na potrzeby przedsiębiorców – podkreśla prezes PARP Małgorzata Oleszczuk.

Udział w AMI jest płatny, ale przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych – do 80 proc. w przypadku mikro-, małych i średnich firm oraz do 50 proc. w przypadku dużych przedsiębiorstw.

Rekrutacja do trzeciej edycji AMI potrwa od 26 kwietnia do 21 maja. Zakłada udział maksymalnie 180 osób – od 2 do 5 pracowników z jednej firmy.

W przypadku mikroprzedsiębiorstw to co najmniej dwóch uczestników, a w przypadku małych, średnich i dużych firm co najmniej trzech pracowników. Pierwszy zjazd otwierający AMI został zaplanowany na drugą połowę czerwca. Więcej informacji pod tym adresem.

źródło:
Zobacz więcej