RAPORT

Pogarda

Wybory na „wszystkich szczeblach” w PO. Schetyna podał termin

Według Schetyny kwestia przywództwa w PO jest w partii dyskutowana (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Według Schetyny kwestia przywództwa w PO jest w partii dyskutowana (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Jesienią będą wybory na wszystkich szczeblach w Platformie Obywatelskiej – od kół po zarządy regionów; naturalnie pojawia się pytanie, czy będą wybory przewodniczącego – mówi były szef PO Grzegorz Schetyna. W niedawnym wywiadzie dla TVP3 Szczecin także inny poseł Platformy, Artur Łącki, pytany o wymianę Budki na Trzaskowskiego przyznał: „Będziemy o tym rozmawiać”.

Kolejna wpadka Budki. Lider PO pojawił się w TVN z flagą Indonezji

Borys Budka był we wtorek gościem programu „Fakty po faktach” w stacji TVN. Uwagę widzów wzbudził pewien szczegół – lider PO miał wpiętą w klapę...

zobacz więcej

Schetyna był pytany w Polsat News, czy prawdziwe są doniesienia medialne, z których wynika, że były lider PO „stoi za akcją zbierania podpisów” za odwołaniem Borysa Budki z funkcji przewodniczącego partii.

– W PO trwa dyskusja, debata, tylko ona nie zostanie przeprowadzona w Rzeszowie (podczas Rady Krajowej), bo to spotkanie będzie służyło czemuś innemu– odpowiedział Schetyna.

Dopytywany o sprawę dalej, dodał: „My zaczynamy jesienią; będą wybory na wszystkich szczeblach, od kół po zarządy regionalne. I to pytanie się naturalnie pojawia, czy będą także wybory przewodniczącego, bo kadencja trwa od dwóch do czterech lat. Ten temat jest w Platformie dyskutowany”.

O sprawę dotyczącej doniesień magazynu „Wprost”, że wśród mazowieckich działaczy zbierane są podpisy w sprawie odwołania Budki, był też pytany w poniedziałek prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla portalu „Wirtualna Polska”.

– To bardzo mało wiarygodne źródło, opierające się na ploteczkach i złośliwościach. Nie ma żadnych list, poza tym kto miałby zbierać pod nimi podpisy? Czyje i kiedy? To scenariusz wyssany z palca. Wszystko po to, aby tworzyć wrażenie sensacji, jak choćby bzdurne historie o tym, że „nie podoba mi się bycie prezydentem Warszawy”. A ja moją pracę bardzo lubię – podkreślił Trzaskowski.

Trzaskowski za Budkę? „Będziemy o tym rozmawiać”


W ubiegłotygodniowym wywiadzie dla TVP3 Szczecin poseł PO Artur Łącki mówił o dołujących sondażach jego ugrupowania; podkreślał, że partia szykuje się na wyjazdowe spotkanie, na którym ma podjąć debatę.

– To może lider: może Trzaskowski za Budkę, co pan na to? Bo dotychczasowy lider się nie sprawdził? – dopytywał prowadzący rozmowę dziennikarz. Wówczas polityk PO westchnął.

– Na razie nie będę opowiadał na to pytanie, ale powiem jedno: że szykujemy się na takie duże spotkanie wyjazdowe po zniesieniu obostrzeń na pierwszą połowę czerwca i by właśnie o tym rozmawiać – zapowiedział Łącki.
teraz odtwarzane
Artur Łącki, 15.04.21

Czytaj więcej: „Może nam się uda odwrócić ten trend, a jak nie, to cóż?”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej