RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mistrzostwa świata. Świetny występ Polaków, medal był o krok

Zofia Klepacka została ostatecznie sklasyfikowana na piątej pozycji (fot. PAP/Piotr Nowak)
Zofia Klepacka została ostatecznie sklasyfikowana na piątej pozycji (fot. PAP/Piotr Nowak)

Piotr Myszka zajął czwarte, a Zofia Klepacka piąte miejsce w zakończonych we wtorek w Kadyksie mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie RS:X. Triumf sprzed roku z Sorrento powtórzyli Holendrzy Lilian de Geus i Kiran Badloe.

„Nowy Gołota” nie dał rady. Srebrny medal Jakuba Straszewskiego

Początek był obiecujący, ale później zabrakło już sił. Jakub Straszewski został wicemistrzem młodzieżowych mistrzostw świata w boksie. W walce o...

zobacz więcej

Przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym z udziałem 10 czołowych żeglarzy Klepacka, która w poniedziałek skończyła 35 lat, była czwarta i miała szansę nawet na wywalczenie złotego medalu. W ostatnim starcie warszawianka dopłynęła jednak na metę na dziewiątej pozycji i w gronie 28 kobiet z 18 państw przypadła jej piąta lokata.

Zdecydował ostatni wyścig


– Szkoda tego wyścigu, bo srebrno było na wyciągnięcie ręki. Zosia płynęła na trzeciej pozycji, jednak pod koniec rywalizacji urwała się linka od bomu, która była wymieniana przed regatami. Klepacka wskoczyła do wody i przywiązała ją, ale rywalki, które płynęły za nią, zdołały wyprzedzić naszą zawodniczkę. Nie tak miało być, bo chcieliśmy zdobyć medal, ale takie są też uroki sportu. Budujące jest to, że Zosia dobrze pływała przez całe mistrzostwa i umiejętnie, pod względem taktycznym, rozgrywała ostatni wyścig. Przytrafił się jej jednak pech, bo zawiódł sprzęt – powiedział trener kobiecej kadry Cezariusz Piórczyk.

Ostatnia w wyścigu medalowym była Maja Dziarnowska, która utrzymała siódme miejsce. Na 14. pozycji zakończyła zawody Karolina Lipińska.

Florecistka Martyna Jelińska awansowała do igrzysk olimpijskich w Tokio

Polka triumfowała w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Madrycie. W fazie grupowej wygrała wszystkie pięć pojedynków. W ćwierćfinale pokonała...

zobacz więcej

Złoty medal, podobnie jak w lutym zeszłego roku w Australii, zdobyła de Geus, na drugim stopniu podium stanęła wicemistrzyni świata z 2019 oraz Europy z 2020 roku Katy Spychakov z Izraela, a na trzecim triumfatorka igrzysk z Rio de Janeiro z 2016 roku i aktualna mistrzyni Starego Kontynentu Francuzka Charline Picon. Polkę wyprzedziła jeszcze Brytyjka Emma Wilson.

Myszka blisko podium


Szósty w ostatnim starcie był Myszka, ale niespełna 40-letni deskarz zdołał awansować, kosztem Toma Reuveny’ego z Izraela, z piątej na czwartą pozycję. Na 17. miejscu w stawce 42 żeglarzy z 21 krajów sklasyfikowany został Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyn nad Wisłą).

Wśród mężczyzn trzeci z rzędu złoty medal MŚ zdobył Badloe, a ten triumf zapewnił sobie przed rozegraniem wyścigu medalowego. Znakomity Holender wyprzedził aktualnego wicemistrza Europy Włocha Mattię Camboniego oraz doświadczonego Greka Byrona Kokkalanisa.

Była to ostatnia licząca się impreza przed igrzyskami olimpijskimi, w których wystąpią Klepacka i Myszka. Z krajów odgrywających w tej konkurencji znaczącą rolę w Hiszpanii zabrakło jedynie reprezentantów Chin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej