SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Tragedia w Kielcach. Młody pięściarz nie obudził się po nokaucie

Lekarze walczyli o życie Rasheda Al Swaisata przez 10 dni (fot. Shutterstock/Anna Jurkovska; Facebook/Jordan Olympic Committee)
Lekarze walczyli o życie Rasheda Al Swaisata przez 10 dni (fot. Shutterstock/Anna Jurkovska; Facebook/Jordan Olympic Committee)

19-letni jordański pięściarz Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w kieleckim szpitalu – podał Jordański Komitet Olimpijski. Zawodnik przeszedł operację mózgu po walce, którą stoczył podczas młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, które w piątek zakończyły się w Kielcach.

„Nowy Gołota” nie dał rady. Srebrny medal Jakuba Straszewskiego

Początek był obiecujący, ale później zabrakło już sił. Jakub Straszewski został wicemistrzem młodzieżowych mistrzostw świata w boksie. W walce o...

zobacz więcej

Bokser z Jordanii w kategorii do 81 kg zmierzył się 16 kwietnia się z Estończykiem Antonem Winogradowem. Pod koniec trzeciej rundy po ciosach rywala upadł na ring i stracił przytomność. Jeszcze w hali udzielono mu pomocy, po czym został przewieziony do szpitala.

Zawodnik przeszedł operację neurochirurgiczną i od tego czasu lekarze walczyli o jego życie. Niestety, mimo ich wysiłków, Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

– Zgodnie z wolą rodziny nie udzielamy na ten temat żadnych informacji – powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

W młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w piątek zakończyły się w Kielcach, rywalizowało 414 zawodników z 51 krajów. 

źródło:

Zobacz więcej