RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po Budce kolejna wpadka Dulkiewicz. O co Platformie chodzi z Wrocławiem? [WIDEO]

Politycy Platformy Obywatelskiej w tym tygodniu nie odstępują opozycyjnego kandydata na prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka na krok. I dzień po dniu zaliczają wpadki. Po przewodniczącym partii Borysie Budce, który w stolicy Podkarpacia wzywał do wygranej we Wrocławiu, identyczną gafę na konferencji z Fijołkiem popełniła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wpadka Budki. W Rzeszowie wzywał do wygranej, która ma odmienić Wrocław [WIDEO]

Szef PO Borys Budka pojechał do Rzeszowa, by wesprzeć kandydata opozycji na prezydenta miasta Konrada Fijołka. – Zróbmy wszystko, żeby wygrał w...

zobacz więcej

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa – po rezygnacji wieloletniego włodarza miasta Tadeusza Ferenca – zaplanowane były na 9 maja. Główny Inspektor Sanitarny wydał jednak opinię, że przedterminowe wybory samorządowe, z uwagi na sytuację epidemiczną, powinny zostać przesunięte.

Nowa data to 13 czerwca – wynika z projektu rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, który został opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji.

Wpadka Dulkiewicz w Rzeszowie


We wtorek wsparcia kandydatowi opozycji (Konrad Fijołek popierany jest przez PO, PSL, Lewicę i Polskę 2050) udzielili burmistrz Łańcuta i samorządowcy z Pomorza – prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Czytaj więcej: Kim jest Konrad Fijołek?

Wystąpili wspólnie na konferencji prasowej na rzeszowskim rynku, zachwalając polityczny dorobek Fijołka, a także… myląc miasta. – Takie rzeczy, które robicie we Wrocławiu – czytaj Urban Lab, chyba ukochane dziecko radnego Fijołka – też jest dobrym doświadczeniem, które zawozimy do nas na Pomorze – mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Transmisje całości konferencji Fijołek prowadził na swoim kanale na Facebooku (skąd pochodzi także fragment nagrania na górze artykułu).

„Żeby wygrał Wrocław”


Identyczną wpadkę dzień wcześniej zaliczył szef PO Borys Budka. – Zróbmy wszystko, żeby wygrał; żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance – apelował przewodniczący na Podkarpaciu, myląc Rzeszów ze stolicą Dolnego Śląska.
teraz odtwarzane
Budka w Rzeszowie wzywa do wygranej, która ma odmienić Wrocław

Zobacz także: Kto na włodarza Rzeszowa? „GW”: Mieszkańcy gotowi na transpłciowego prezydenta?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej