RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: Dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach

Dogadaliśmy się z Lewicą w kluczowych kwestiach ws. Krajowego Planu Odbudowy; w tym samym czasie Platforma Obywatelska urządzała awanturę pod drzwiami sali – mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że premier Mateusz Morawiecki o godz. 12 przedstawi szczegóły.

Terlecki: PO gotowa pozbawić Polskę funduszy, by tylko utrudnić pracę rządu

Pomysły zmontowania opozycyjnej większości w Sejmie bez przyspieszonych wyborów i ich wygrania świadczą o oderwaniu od rzeczywistości tych, którzy...

zobacz więcej

Przed południem odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała, że dyskusja była merytoryczna, konstruktywna, rzeczowa i konkretna. – W duchu odpowiedzialności za państwo, racji stanu, ale przede wszystkim interesu Polaków – oceniła.

– To oczywiście trudne rozmowy, bo z obu stron padają poważne argumenty, ale znaleźliśmy możliwość dogadania się w kwestiach kluczowych; to najważniejsze przesłanie – oświadczył szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Rozmowa o kluczowych sprawach


Jak relacjonował, na spotkaniu rozmawiano o kluczowych sprawach dla PiS i Lewicy. – Rozmawialiśmy o funduszach na służbę zdrowia, szpitale powiatowe, o problemie mieszkań – mówił Terlecki.

„Lewica ma szansę spełnić marzenia PO”. Czarzasty przypomina projekt KO

Tak sobie pomyślałem że Lewica ma szansę spełnić marzenia naszych przyjaciół z PO. Ale nie wiem, czy zdoła? – napisał na Twitterze przewodniczący...

zobacz więcej

Dodał, że rozmawiano też o pomocy dla sektorów mocno dotkniętych pandemią, jak turystyka czy gastronomia. Rozmawiano też – mówił – o komisji monitorującej Krajowy Plan Odbudowy.

Terlecki zapowiedział, że o godz. 12 premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegóły. – Gdy prowadziliśmy te rozmowy, poprzedzały je rozmowy naszych ekspertów i ministrów; w tym samym czasie PO urządzała awanturę pod drzwiami sali – zauważył Terlecki.

– Cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który wydaje się być w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski – dodał polityk PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej