RAPORT

Pogarda

Kontrowersje po wpisie Giertycha. „Najobrzydliwszy polityczny tweet”

Roman Giertych (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Roman Giertych (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Lewica jest gotowa poprzeć Krajowy Plan Odbudowy i spotka się w tej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Ta informacja oburzyła Romana Giertycha. „Jeszcze kilka głosowań razem z PiS, a może odwiedzi klub Lewicy Ziobro albo nawet sam Kaczyński! Porozmawiają sobie np. o Basi Blidzie” – skomentował znany mecenas. „Jak pan śmie wycierać sobie twarz jej pamięcią?” – odpowiedziała Anna Maria Żukowska z Lewicy.

Nabili miliony Polaków w butelkę. Co pokazuje „afera indyjska”?

Prawnicy, posłowie, dziennikarze – kiedyś przedstawiciele szanowanych zawodów. Dziś strasząc Polaków groźną odmianą wirusa z Indii, skutecznie...

zobacz więcej

Co najmniej 30 proc. środków dla samorządów, 400 mln euro dla zagrożonych branż i powołanie Komitetu Monitorującego – to niektóre z sześciu postulatów Lewicy przedstawionych w poniedziałek do Krajowego Planu Odbudowy.

Lewica złożyła też deklarację rozmów ze Zjednoczoną Prawicą ws. Krajowego Programu Odbudowy. Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Lewicy, m.in. Adrianem Zandbergiem i Włodzimierzem Czarzastym, zaplanowano na wtorek.

Zobacz także:  Giertych zmienia wersję ws. relacji z SokiemzBuraka [WIDEO]

„Gratuluję wyborcom Lewicy! Możecie być dumni ze swoich wybrańców, którzy doznają zaszczytu spotkania z samym premierem! Brawo!” – napisał na Twitterze Roman Giertych. Adwokat ocenił, że „jeszcze kilka głosowań razem z PiS, a może odwiedzi klub Lewicy Zbigniew Ziobro albo nawet sam Jarosław Kaczyński”. „Porozmawiają sobie np. o Basi Blidzie…” – stwierdził.

„Jak pan śmie wycierać sobie twarz jej pamięcią? Do doraźnych rozgrywek politycznych?” – zapytała Anna Maria Żukowska z Lewicy.

Posłanka dodała także: „Pusty śmiech i politowanie, naprawdę”.

„Spin z Blidą już był narzucany niedawno. Nieładnie” – zauważył radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki.

„Barbara Blida zginęła 25 kwietnia 2007 roku, kiedy Roman Giertych był wicepremierem w rządzie PiS i nic nie zapowiadało jeszcze, że we wrześniu ten rząd się rozpadnie” – odpowiedziała adwokatowi jedna z dziennikarek „Newsweeka”. Z kolei reporter gazeta.pl dodał: „Najobrzydliwszy polityczny tweet poniedziałku, nie mam co do tego wątpliwości.” „Wow, tupet 12/10” – stwierdził.

„W momencie śmierci Barbary Blidy Roman Giertych był wicepremierem” – wskazują internauci.

Zobacz także:  Pęk: Giertych wyprawia rzeczy, które są nie do pomyślenia

„Nie rozumiem pretensji wobec Lewicy. Politycy są po to, by rozmawiać z każdym. Polityka nie polega tylko na przyjmowaniu bezwarunkowych kapitulacji przeciwnika” – komentują.

Barbara Blida to była posłanka oraz minister gospodarki przestrzennej i budownictwa. Podczas działań ABW w 2007 r. poprosiła o możliwość skorzystania z toalety, gdzie wyjęła z szafki pistolet i postrzeliła się.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej