RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Straż Graniczna i KAS skonfiskowały tysiące sztuk podrabianej odzieży i obuwia

Łącznie zatrzymano 2571 sztuk odzieży oraz 519 par obuwia (fot. Wielkopolskie KAS)
Łącznie zatrzymano 2571 sztuk odzieży oraz 519 par obuwia (fot. Wielkopolskie KAS)

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej na targowisku we Wrześni skonfiskowali podróbki markowej odzieży. Troje Bułgarów i Polak przyznali się, że to ich towar.

Pijana wyskoczyła z okna płonącego mieszkania. Tragedia w Krakowie

35-letnia kobieta zmarła w wyniku obrażeń odniesionych po tym, gdy wyskoczyła z okna płonącego mieszkania na drugim piętrze w bloku na osiedlu...

zobacz więcej

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy i funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego miała miejsce w zeszłym tygodniu.

– Na targowisku miejskim we Wrześni funkcjonariusze ujawnili cztery stoiska, na których pięcioro obywateli Bułgarii oraz Polak handlowali odzieżą oraz obuwiem wielu popularnych marek. W trakcie kontroli okazało się, że handlują artykułami tekstylnymi i obuwiem z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów – podała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Podróbki odzieży i obuwia


Łącznie służby skonfiskowały 2571 sztuk odzieży oraz 519 par obuwia. O zabezpieczeniu odzieży poinformowano właścicieli znaków towarowych, którzy podejmą decyzję co do dalszych działań z zatrzymanymi podróbkami. Wartość rynkowa podróbek to ponad 1,3 mln zł.

Auto wpadło do rzeki Raduni. Kierowcy nie udało się uratować

Samochód osobowy wpadł do Raduni w Juszkowie w woj. pomorskim. Kierowcy nie udało się uratować. Prawdopodobnie powodem tragedii była nadmierna...

zobacz więcej

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała–Szuszczyńska podkreśliła, że „do nielegalnego towaru przyznało się trzech obywateli Bułgarii i jeden obywatel Polski”.

Rzeczniczka przypomniała, że wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej.

Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch – zaznaczyła.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu.

Zobacz także: Starsi mężczyźni zginęli w pożarze na Śląsku 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej