RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Podpisy za likwidacją TVP Info. Poseł KO zdradził, ile ich zebrał. Liczba zaskakuje

To pomysł Rafała Trzaskowskiego i kierownictwa PO (fot. arch.PAP/M.Obara)
To pomysł Rafała Trzaskowskiego i kierownictwa PO (fot. arch.PAP/M.Obara)

Składanie podpisów pod likwidacją TVP Info nie jest dzisiaj rzeczą najważniejszą dla Polaków – oświadczył poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz. Zapytany, ile on sam do tej pory zebrał podpisów, poinformował, że około 20.

Porażka Budki. Nawet działacze PO nie są zainteresowani jego planem

Borys Budka zapowiedział, że doprowadzi do likwidacji TVP Info. Okazuje się, że mimo wielkiej mobilizacji w partii, po dwóch tygodniach pod...

zobacz więcej

Kilka tygodni temu Platforma Obywatelska zapowiedziała realizację jednego z głównych swoich postulatów programowych – likwidacji części polskich mediów publicznych – programów informacyjnych i publicystycznych Telewizji Polskiej.

Rafał Trzaskowski na początku lutego oficjalnie rozpoczął zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego. Pomysłu nie poparły jednak pozostałe partie opozycyjne, a nawet formacje wchodzące w skład Koalicji Obywatelskiej.

O zbieranie podpisów pod projektem ws. likwidacji TVP Info pytany był w RMF FM poseł KO Paweł Poncyljusz.

Polityk oznajmił, że na ulicy podpisów nie zbierał: „W moim biurze zbieramy”. – Zebrałem ich ze 20 – poinformował. Na to prowadzący rozmowę przyznał, że brakuje mu jeszcze 99 980 podpisów.

– Dzisiaj wrażliwość ludzi skoncentrowana jest na covidzie; składanie podpisów pod likwidacją TVP Info nie jest najważniejszą dziś rzeczą dla Polaków– wskazał.

Zmiana szefa Platformy?


Paweł Poncyljusz był też pytany o ewentualną zmianę na stanowisku szefa Platformy Obywatelskiej.

– Zdaję sobie sprawę, że taka zmiana personalna miałaby sens, gdybyśmy byli w obliczu wyborów lub poważnych zmian na scenie politycznej. Obecnie zmiana szefa PO niewiele zmieni i dla Platformy, i dla polityki – mówił.

– Jeżeli władze partii uważają, że takie rozstrzygnięcia personalne są najlepsze, to biorą za to odpowiedzialność – przyznał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej