RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jaki czeka nas dzień po mroźnej nocy? [PROGNOZA]

Wtorek będzie słoneczny, ale chłodny (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Wtorek będzie słoneczny, ale chłodny (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

„Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata” – głosi przysłowie. Końcówka kwietnia to bardziej przewaga zimy. Po mroźnej nocy, wtorek będzie słoneczny, ale chłodny.

Jaka pogoda w majówkę? IMGW rozwiewa nadzieje [PROGNOZA]

Długi weekend majowy, według obecnych prognoz będzie cieplejszy od tego sprzed tygodnia, ale nagłego wybuchu ciepła i pogodnej aury nie będzie –...

zobacz więcej

We wtorek w całym kraju będzie nieco cieplej niż dniach w poprzednich, choć nadal pozostaniemy w obszarze chłodniejszego powietrza – informuje synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Zaznacza jednocześnie, że pogoda będzie się zmieniać powoli. Pierwszą odczuwalną zmianą będzie zanik opadów śniegu. Wprawdzie gdzieniegdzie na północnym wschodzie będzie jeszcze padać deszcz, jednak będą to słabe opady.

Przelotne opady


– Generalnie we wtorek na obszarze prawie całego kraju nie powinno padać, jedynie miejscami wystąpią przelotne opady deszczu" – wyjaśnia. – Takiego deszczu spodziewać się można na obszarze Warmii, Mazur, Podlasia oraz części Mazowsza – zastrzega.

Na pozostałym obszarze kraju – sucho. Zmniejszy się także zachmurzenie i pojawią się większe przejaśnienia. – Będzie też nieco cieplej niż w poniedziałek. Na północnym wschodzie będzie około 7 st. C, w centrum kraju około 9 st. C – wskazuje Ogórek.

Najcieplej będzie natomiast na zachodzie i na południu Polski. – Tam też najwięcej słońca. Najcieplejszymi miastami będą we wtorek Zielona Góra, Wrocław i w Szczecin, gdzie termometry po południu odnotują 11 st. C – dodaje. Najchłodniejszymi regionami będą natomiast Suwałki, Białystok oraz Wybrzeże. – W Łebie, Ustce i na Helu będzie około 6 st. C. Natomiast w centrum kraju będzie nieco cieplej, od 8 do 9 st. C – wskazuje. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek, pytany, kiedy zima odpuści i pojawi się prawdziwie wiosenna pogoda, przyznaje, że nie ma dobrych wiadomości dla wyczekujących ciepłych słonecznych dni. – Zmiany w pogodzie będą nadchodzić powoli, ale od środy zrobi się cieplej – zapewnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej