RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Lewica ma szansę spełnić marzenia PO”. Czarzasty przypomina projekt KO

Włodzimierz Czarzasty (fot. PAP/Piotr Polak)
Włodzimierz Czarzasty (fot. PAP/Piotr Polak)

Tak sobie pomyślałem że Lewica ma szansę spełnić marzenia naszych przyjaciół z PO. Ale nie wiem, czy zdoła? – napisał na Twitterze przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Polityk przypomniał w swoim wpisie złożony przez KO w ub. r. projekt uchwały wzywającej rząd do zawarcia porozumienia ws. budżetu UE na lata 2021-27 oraz Funduszu Odbudowy.

„Traktujecie obywateli jak mięso armatnie w walce o władzę”. Spór Lewica vs KO

Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej zaatakowała Lewicę za to, że, jak oceniła, „PiS pochwalił” tę formację. Chodzi o złożoną przez Lewicę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Lewica złożyła deklarację rozmów ze Zjednoczoną Prawicą ws. Krajowego Programu Odbudowy. Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Lewicy, m.in. Adrianem Zandbergiem i Włodzimierzem Czarzastym, ma się odbyć we wtorek o 9 rano.

Informacja ta została negatywnie przyjęta przez polityków KO. „PiS pochwalił Lewicę. Tak tonący chwali tego, który rzucił mu koło ratunkowe” – napisała na Twitterze Katarzyna Lubnauer. Posłanka PO Izabela Leszczyna stwierdziła natomiast, że „byli już tacy, którzy widzieli światełko w tunelu i zderzyli się z pociągiem”. – Mam nadzieję, że Włodzimierz Czarzasty pójdzie po rozum do głowy – oznajmiła.

Tymczasem Czarzasty przypomniał w mediach społecznościowych, że w listopadzie 2020 r. posłowie KO złożyli projekt uchwały wzywającej rząd do zawarcia porozumienia ws. budżetu UE na lata 2021-27 oraz Funduszu Odbudowy. „Osiągnięcie porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy stanowi szansę na odbudowę polskiej gospodarki i realne wsparcie dla polskich przedsiębiorców” – czytamy we wspomnianym dokumencie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej