RAPORT

Pogarda

Dramat w Indiach. WHO wyśle respiratory i medyków

Ostatniej doby odnotowano w Indiach ok. 353 tys. zakażeń  (fot. Sumit Sanyal/Anadolu Agency via Getty Images)
Ostatniej doby odnotowano w Indiach ok. 353 tys. zakażeń (fot. Sumit Sanyal/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sytuacja epidemiczna w Indiach, gdzie w ostatnim czasie drastycznie rośnie liczba zakażeń kornawirusem, jest „niezwykle poruszająca” – powiedział w poniedziałek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Zapowiedzial wysłanie do tego kraju sprzętu i personelu do walki z epidemią.

Koronawirus szaleje w Indiach, a loty bez zmian? Giertych i posłanki KO powielają fake newsa

Pandemia koronawirusa szaleje w Indiach; kraj ten zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń. Posłanka KO Aleksandra Gajewska...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Podczas konferencji prasowej dyrektor generalny WHO powiedział, że do Indii zostaną wysłane m.in. respiratory oraz mobilne szpitale polowe. Ponadto indyjską służbę medyczną wesprze 2,6 tys. pracowników WHO; będą pomagali m.in. w szczepieniach przeciw COVID-19.

Jak dodał Ghebreyesus, pandemia na całym świecie nasila się – liczba infekcji koronawiusem wzrasta już dziewiąty tydzień z rzędu, a liczba zgonów w związku z COVID-19 rośnie od sześciu tygodni.

– W zeszłym tygodniu przybyło tylu zakażonych na całym świecie, ilu na początku pandemii w ciągu pierwszych pięciu miesięcy – powiedział.

Sytuacja epidemiczna w Indiach


Ostatniej doby odnotowano w Indiach ok. 353 tys. zakażeń koronawirusem oraz 2812 zgonów w związku z COVID-19, od początku pandemii zarejestrowano 17,3 mln infekcji oraz 195 tys. ofiar śmiertelnych.

Na świecie koronawirusem zostało zainfekowanych ponad 147 mln osób, z czego ok. 3,11 mln zmarło.

Czytaj także: Indie biją rekordy zachorowań. Transport tlenu wojskowymi samolotami

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej