SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

73-letni Ronnie Wood pokonał największego zabójcę  ludzi  po raz drugi

Podczas pandemii zdiagnozowano u niego raka drobnokomórkowego (fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage)
Podczas pandemii zdiagnozowano u niego raka drobnokomórkowego (fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage)

73-letni Ronnie Wood, gitarzysta Rolling Stonesów, przyznał, że podczas pandemii zdiagnozowano u niego raka drobnokomórkowego. Jak zapewnili go lekarze, udało mu się już zwalczyć nowotwór. W 2017 r. zmagał się inną postacią tej choroby – rakiem płuc.

Zdobywca Oscara wyreżyseruje serial o zespole Sex Pistols

Nagrodzony Oscarem za film „Slumdog. Milioner z ulicy” Danny Boyle zajmie się reżyserią przygotowywanego dla stacji FX serialu o punkowej formacji...

zobacz więcej

O swoich ostatnich problemach zdrowotnych gitarzysta opowiedział bardzo zwięźle dziennikowi "The Sun". Choroba, jaką u niego wykryto podczas pandemii, to rzadki i agresywny rodzaj nowotworu – rak drobnokomórkowy.

Leczenie zakończyło się sukcesem


  Zazwyczaj pojawia się w płucach, ale może też zająć prostatę, trzustkę, pęcherz moczowy czy węzły chłonne. Leczy się go głównie chemioterapią i radioterapią. Wood zapewnia, że leczenie zakończyło się u niego sukcesem.

Wood palił papierosy przez 50 lat


  W 2017 r. podczas rutynowej kontroli wykryto u niego raka płuc we wczesnym stadium, dzięki czemu leczenie ograniczyło się tylko do zabiegu chirurgicznego.  Wood palił papierosy przez 50 lat, ale rzucił nałóg w 2016 r., gdy jego żona, producentka teatralna Sally Humphreys urodziła bliźniaczki Gracie Jane i Alice Rose. Co więcej, od 10 lat jest abstynentem.

Obecnie w powrocie do zdrowia pomaga mu malowanie portretów swojej żony i córek. 

Zobacz także: 75. urodziny Andrzeja Seweryna. Prezydent podziękował mu za rozsławianie polskiej kultury    

źródło:

Zobacz więcej