RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Traktujecie obywateli jak mięso armatnie w walce o władzę”. Spór Lewica vs KO

Woleliście grzmieć na konferencjach – wytknęła Anna Maria Żukowska Katarzynie Lubnauer (fot. PAP/Mateusz Marek, Piotr Nowak)
Woleliście grzmieć na konferencjach – wytknęła Anna Maria Żukowska Katarzynie Lubnauer (fot. PAP/Mateusz Marek, Piotr Nowak)

Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej zaatakowała Lewicę za to, że, jak oceniła, „PiS pochwalił” tę formację. Chodzi o złożoną przez Lewicę deklarację rozmów ze Zjednoczoną Prawicą w sprawie Krajowego Programu Odbudowy. „Trzeba było złożyć swoje propozycje, ale prawdziwej pracy nie wykonał nikt z waszych parlamentarzystów” – odpowiedziała posłanka Lewicy, Anna Maria Żukowska.

„Woleliście grzmieć na konferencjach” – oceniła.

Była przewodnicząca Nowoczesnej stwierdziła, że podstawowym celem jest „koniec Zjednoczonej Prawicy i nowe wybory”. Po czym sama przyznała, że jej postulatów „nie da się wynegocjować”. Inna przedstawicielka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwróciła uwagę, że w ten sposób KO traktuje Polaków jak „mięso armatnie w walce o władzę”, próbując im zabrać pieniądze, by „na złość Jarosławowi Kaczyńskiemu wypisać Polskę z UE”. Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Lewicy, m.in. Adrianem Zandbergiem i Włodzimierzem Czarzastym, ma się odbyć we wtorek o 9 rano. -> Przeczytaj także: Müller: Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej