RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: PO gotowa pozbawić Polskę funduszy, by tylko utrudnić pracę rządu

„Wymiana posłów odbywa się wewnątrz opozycji” – zaznacza wicemarszałek Sejmu (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
„Wymiana posłów odbywa się wewnątrz opozycji” – zaznacza wicemarszałek Sejmu (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Pomysły zmontowania opozycyjnej większości w Sejmie bez przyspieszonych wyborów i ich wygrania świadczą o oderwaniu od rzeczywistości tych, którzy je zgłaszają – ocenił Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS. Jego zdaniem PO „gotowa jest wywrócić cały europejski budżet (…) i pozbawić Polskę ogromnych funduszy tylko po to, aby utrudnić pracę rządu”.

Rozmowy PiS z Kukiz’15. Postawiono warunki współpracy

Warunkiem Kukiz'15 w rozmowach z PiS jest wprowadzenie aneksu do Nowego Ładu. Miałby on zakładać wprowadzenie m.in. mieszanej ordynacji wyborczej -...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef klubu PiS we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach pojawiły się wypowiedzi polityków opozycji sugerujące, że możliwe jest już dziś przejęcie władzy i utworzenie rządu, który w Sejmie i Senacie przeprowadzi przyjęcie europejskiego planu odbudowy.

Wskazał, że ten plan musi zostać ratyfikowany przez wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. „Na razie opozycja zapowiada głosowanie przeciwko ratyfikacji, stawiając jako warunek zrzeczenie się przez rząd - na rzecz samorządów – możliwości dysponowania europejskimi funduszami. Dzięki temu unijne pieniądze dostałyby głównie duże miasta, w których rządzą opozycyjni prezydenci” napisał Terlecki.

Podkreślił jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość oczywiście nie zgodzi się na takie rozwiązanie, bo „wówczas rozwój Polski zostałby ograniczony do miast i tych samorządów, gdzie dziś większość ma opozycja”.

Terlecki: Głupota łączy się ze ślepą nienawiścią


„Platforma (Obywatelska) gotowa jest wywrócić cały europejski budżet (wystarczy, że jeden kraj nie ratyfikuje europejskiego planu odbudowy, a wszystko trzeba będzie negocjować od nowa) i pozbawić Polskę ogromnych funduszy tylko po to, aby utrudnić pracę rządu” – ocenił wicemarszałek Sejmu.

Polityczne fantazje — W ostatnich dniach pojawiły się wypowiedzi polityków opozycji sugerujące, że możliwe jest już...

Opublikowany przez Ryszarda Terleckiego Niedziela, 25 kwietnia 2021

Głupota łączy się w tym przypadku ze ślepą nienawiścią i całkowitym brakiem poczucia odpowiedzialności za przyszłość Polski. Natomiast szumnie ogłaszane pomysły przejęcia władzy poprzez uzyskanie większości w dzisiejszym Sejmie, to opowiadanie bajek i oszukiwanie opinii publicznej” – dodał polityk PiS.

Jak zauważył, opozycja musiałaby wygrać wybory, a ponieważ – jak stwierdził – nie jest to możliwe, usiłuje wmówić Polakom, że możliwy jest przewrót, dokonany dzięki pozyskaniu części posłów PiS. „Póki co, to jednak wymiana posłów odbywa się wewnątrz opozycji, czyli posłowie Platformy przenoszą się do Hołowni, czyli Platformy-bis” – napisał.

Zdaniem Terleckiego pomysły „zmontowania opozycyjnej większości w Sejmie bez przyspieszonych wyborów i ich wygrania, świadczą o oderwaniu od rzeczywistości tych, którzy je zgłaszają”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej