RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wpadka Budki. W Rzeszowie wzywał do wygranej, która ma odmienić Wrocław [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podkarpacka ofensywa medialna lidera PO przyniesie efekty na Dolnym Śląsku? To właśnie o Wrocławiu Borys Budka mówił na konferencji w Rzeszowie, gdzie udał się w poniedziałek, by wesprzeć kandydata opozycji na prezydenta miasta Konrada Fijołka. – Zróbmy wszystko, żeby wygrał; żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance – apelował przewodniczący na Podkarpaciu. Internauci szybko wytknęli mu wpadkę.

Konkretne propozycje PO dla młodych? Szczera odpowiedź Sikorskiego [WIDEO]

Jak Platforma Obywatelska zamierza powalczyć o głosy młodego elektoratu? – Byłbym zwolennikiem tego, aby członkowie poniżej 35 lat mieli...

zobacz więcej

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zaplanowane zostały na 9 maja. Rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył 10 lutego rezygnację ze stanowiska. Wcześniej przeszedł COVID-19.

Kim jest Konrad Fijołek?


Wspólnym kandydatem większości partii opozycyjnych jest Konrad Fijołek. Współpracował z Ferencem, był wiceprzewodniczącym rady miasta i szefem klubu Rozwój Rzeszowa. Popierają go m.in. PO, PSL, Lewica i Ruch Polska 2050.

Zobacz także: Zasłynął bluzgami w sieci. Został kandydatem opozycji na prezydenta

Wątpliwości co do terminu wyborów wyraził Główny Inspektor Sanitarny. Ocenił, że należy je przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji związanej z epidemią COVID-19. W zeszłym tygodniu zalecił przeprowadzenie ich w drugiej dekadzie czerwca.

Borys Budka w Rzeszowie


Lider Platformy Obywatelskiej, by okazać wsparcie opozycyjnemu kandydatowi, zaczął od wywiadów w lokalnych mediach. Był to jednak dopiero początek „intensywnego dnia” – jak relacjonuje PO w mediach społecznościowych. Nie zabrakło też rozmów Borysa Budki z podkarpackimi działaczami Platformy. Najważniejszym punktem dnia była wspólna konferencja prasowa Budki i Fijołka. Przewodniczący PO w wystąpieniu oceniał, że partia rządząca boi się przegranej, dlatego wybory mogą zostać przesunięte.

Wpadka lidera PO


– Zróbmy wszystko – bez względu na to, czy wybory odbędą się dziewiątego maja, tak jak powinny się odbyć, czy trzynastego – żeby obywatelski kandydat Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze, żeby Wrocław przestał być tym eksperymentem na żywej tkance – apelował Borys Budka, myląc stolicę Podkarpacia ze stolicą Dolnego Śląska.

Transmisje całości konferencji Fijołek prowadził na swoim kanale na Facebooku (skąd pochodzi także fragment nagrania na górze artykułu).

Oprócz Fijołka w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Zobacz także: Budka przedstawił „nową doktrynę” PO. Mówił o Kaczyńskim

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej