RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jakie obostrzenia w maju? Konferencja ministra zdrowia

Konferencja ministra zdrowia o obostrzeniach - środa 28 kwietnia (fot. Adam Guz/KPRM)
Konferencja ministra zdrowia o obostrzeniach - środa 28 kwietnia (fot. Adam Guz/KPRM)

Najnowsze

Popularne

W środę 28 kwietnia odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której poinformuje o kolejnych decyzjach rządu dotyczących zmian w restrykcjach epidemicznych w maju. O terminie konferencji poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds.programu szczepień Michał Dworczyk.

Powrót do szkół. Czarnek: Rząd przedstawi nowe zasady dot. nauki

Mamy nadzieję, że w maju nastąpi powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek....

zobacz więcej

Kiedy konferencja prasowa ministra zdrowia o obostrzeniach?


Dworczyk pytany był na konferencji prasowej o harmonogram dotyczący odmrażania gospodarki i czy w najbliższą środę właściciele m.in. restauracji i klubów fitness dowiedzą się, kiedy będą mogli wrócić do pracy.

– W środę o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam zapadną ostateczne decyzje. I w zależności od ich ostatecznego kształtu, również dotyczącego tego terminarza, te decyzje zostaną w środę zaprezentowane – odpowiedział szef KPRM.

Obostrzenia


Od poniedziałku w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim, znów mogą działać salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Nadal zamknięte są sklepy w galeriach handlowych, kluby fitness, siłownie, kina, muzea czy teatry.

W woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane są wszystkie wcześniejsze obostrzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej