RAPORT

Wojna na Ukrainie

Konkretne propozycje PO dla młodych? Szczera odpowiedź Sikorskiego [WIDEO]

Radosław Sikorski ma propozycję dla młodych... członków PO (fot. arch.PAP/T.Żmijewski)
Radosław Sikorski ma propozycję dla młodych... członków PO (fot. arch.PAP/T.Żmijewski)

Jak Platforma Obywatelska zamierza powalczyć o głosy młodego elektoratu? – Byłbym zwolennikiem tego, aby członkowie poniżej 35 lat mieli gwarantowane miejsce w pierwszej trójce na naszych listach wyborczych – mówi europoseł PO Radosław Sikorski. Pytany o konkretne propozycje programowe w Radiu Zet odparł: „To, że ja ich nie znam, to nie znaczy, że nie ma”.

Wulgarne i seksistowskie ataki Sikorskiego. To wstyd dla nas wszystkich

Niesmak i zażenowanie dominowały wśród Polaków, gdy na przestrzeni lat dobiegały nas cytaty Radosława Sikorskiego o „robieniu laski Amerykanom” czy...

zobacz więcej

Przyjęte niedawno stanowisko PO ws. aborcji, wrażliwość na sprawy klimatu – to zdaniem polityka PO, byłego ministra rządu PO-PSL, elementy, które mają przyciągać do ugrupowania młodszy i bardziej lewicowy elektorat.

Program PO dla młodych... członków PO


Pytany o „program PO dla młodych” Radosław Sikorski stwierdził, że pomijając sprawy programowe, byłby „zwolennikiem tego, aby członkowie poniżej 35 lat mieli gwarantowane miejsce w pierwszej trójce na listach wyborczych PO”.

– Aby zasilić młodszymi klub parlamentarny. Uważam, że to byłoby takie namacalne, podmiotowe potraktowanie naszych młodszych członków – argumentował. Zobacz także: Sikorski chce stworzyć „europejski legion” wojskowy. Legutko: Niebezpieczny pomysł
teraz odtwarzane
Legutko o programie PO

– Czyli konkretnych propozycji dla młodego wyborcy PO de facto nie ma? – dopytywała dziennikarka.

Sikorski: Ja się zajmuję innymi sprawami


– Nie. To, że ja ich nie znam, nie znaczy, że (propozycji dla młodych – red.) nie ma. Są inni koledzy, którzy pracują w różnych dziedzinach. Ja się zajmuję sprawami bezpieczeństwa i obronności, spraw zagranicznych – stwierdził europoseł PO.

Zobacz także: Wpis Sikorskiego o dziennikarzu. „Dwa razy sprawdzałam, czy nie Człowiek Bóbr”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej