RAPORT

Pogarda

Wodowanie po 14 latach. Budowali go bezdomni

Pomysłodawcą budowy statku był o. Bogusław Paleczny (fot. Twoje Info)
Pomysłodawcą budowy statku był o. Bogusław Paleczny (fot. Twoje Info)

Najnowsze

Popularne

Fundacja im. O Bogusława Palecznego w najbliższy poniedziałek przeprowadzi techniczne wodowanie statku, który przez ostatnie 14 lat budowały osoby w kryzysie bezdomności. Po przetransportowaniu statku do Gdańska, jednostka będzie odbywać rejsy terapeutyczne dla osób wykluczonych społecznie.

Budowlanka, czemu nie? Uczniowie stworzyli oryginalny projekt [WIDEO]

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ósmoklasistów, postanowili zorganizować...

zobacz więcej

Jacht powstawał przez 14 lat na terenie Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej dzięki zaangażowaniu w jego budowę  osób w kryzysie bezdomności. Przy pracach na statku pracowało do tej pory ponad 200 bezdomnych osób.

Projekt wsparło finansowo około siedemdziesięciu darczyńców. Fundacja nadal zbiera fundusze na finalizację całego projektu.

„Ziemia Bezdomnych”


  W listopadzie 2018r. statek został przetransportowany z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej na warszawski Żerań. Przez ponad dwa lata na terenie Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego, przy wsparciu m.in. Fundacji PZU, prowadzono prace przygotowujące jednostkę do zwodowania. Pierwsze lata budowy statku zostały sfilmowane w nagradzanym na festiwalach dokumencie „Ziemia Bezdomnych” w reżyserii Marcina Janosa Krawczyka.

Fundacja im. o Bogusława Palecznego została powołana przez kpt. Waldemara Rzeźnickiego  w celu kontynuowania idei kamilianina.

Zobacz także: „Kryzys ekologiczny wymaga pilnych działań”. Polacy walczą ze smogiem #PolskaToWiecej   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej