RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rajd Chorwacji. Kajetanowicz i Szczepaniak wysunęli się na czoło WRC3

Kajetanowicz i Szczepaniak liderami Rajdu Chorwacji (fot. Facebook/Kajetan Kajetanowicz)
Kajetanowicz i Szczepaniak liderami Rajdu Chorwacji (fot. Facebook/Kajetan Kajetanowicz)

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) zajmuje pierwsze miejsce w kategorii WRC3 Rajdu Chorwacji, trzeciej rundzie mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC).

Rynek e-aut się rozpędza. Sprzedaż w rok się podwoiła

Jeśli w trzecim kwartale rząd zdoła uruchomić nowy program dopłat, na koniec 2021 roku park osobowych i dostawczych samochodów z napędem...

zobacz więcej

Za Ogierem, ze stratą 7 s i 12,6 s, plasują się Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota) i dotychczasowy lider Belg Thiery Neuville (Hyundai I20 WRC).

Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali trzeci odcinek specjalny WRC 3 i są na czele w kategorii WRC3. Wyprzedzają Fina Emila Lindholma oraz Brytyjczyka Chrisa Ingrama. W klasyfikacji generalnej po 12 odcinkach Polak jest 13. Traci 6.35 do Ogiera.

Pierwsza część sobotnich zmagań składała się z czterech odcinków specjalnych mierzących łącznie ponad 60 kilometrów. Dwie pierwsze próby Kajetanowicz i Szczepaniak kończyli na drugim miejscu, utrzymując się tylko kilka sekund za liderami. Kolejne dwa odcinki to popisowa jazda Polaków,   którzy nie dali szans konkurentom, zwiększając swoją przewagę. Błędów nie uniknął lider i jednocześnie zwycięzca tegorocznego Rajdu Monte-Carlo, Yohan Rossel, który po stracie ponad trzech minut spadł na czwartą pozycję.  

Dopisali kibice


  – Bardzo wymagająca pętla za nami, prowadzimy w rajdzie, nawiązujemy równą walkę i wygrywamy z większością załóg fabrycznych.  Najbardziej jednak cieszy mnie to, że w końcu zaczynam „dogadywać” się z samochodem na suchej nawierzchni, na której nie miałem okazji jeździć na testach – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Reprezentant LOTOS Rally Team zaznaczył, że „pandemia nie przeszkodziła kibicom cieszyć się rajdem, oczywiście przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa, jest ich tu naprawdę wielu” .

Zobacz także: Ceny aut mocno w górę    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej