SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Minister zdrowia się zaszczepi. Wiadomo, jakim preparatem

„Rejestracja z wykorzystaniem profilu zaufanego zajęła 30 sekund” (fot. Krystian Maj/KPRM)
„Rejestracja z wykorzystaniem profilu zaufanego zajęła 30 sekund” (fot. Krystian Maj/KPRM)

Minister zdrowia Adam Niedzielski zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Polityk poinformował też, jakim preparatem zostanie zaszczepiony.

Co z maseczkami? Rekomendacje eksperta [WIDEO]

Myślę, że bym rekomendował, żeby już w maju w przestrzeni publicznej na zewnątrz zdjąć maseczki – powiedział w TVP Info dr Marek Posobkiewicz z...

zobacz więcej

Od 12 kwietnia trwa rejestracja osób w wieku 59 lat i młodszych na szczepienia przeciw COVID-19.

Do soboty obowiązywała reguła, że codziennie taką możliwość uzyskują młodsi o rok od tych, którzy zapisywali się dzień wcześniej. W sobotę 24 kwietnia przypada kolej na rocznik 1973, czyli osoby w wieku 48 lat.

O szczepieniu szef resortu zdrowia poinformował w mediach społecznościowych.

„Dziś dzień rejestracji mojego rocznika! Rejestracja z wykorzystaniem profilu zaufanego zajęła 30 sekund. Termin za 5 dni. System podpowiedział miejsce, czas i preparat – #AstraZeneca. Tak jak deklarowałem nie zawahałem się ani sekundy” – napisał na Twitterze Niedzielski.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia zapisywać na szczepienia będą mogły się dwa roczniki. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki. Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.

źródło:
Zobacz więcej