RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Indiana Jones 5”: Kolejna gwiazda dołącza do obsady

Thomas Kretschmann znany jest m.in. z roli w „Pianiście” (fot. F.Krug/Getty Images)
Thomas Kretschmann znany jest m.in. z roli w „Pianiście” (fot. F.Krug/Getty Images)

Powiększa się grono aktorskich sław, które zagrają w filmie o roboczym tytule „Indiana Jones 5”. Oprócz pewniaka, czyli Harrisona Forda oraz ogłoszonego niedawno Madsa Mikkelsena, w filmie reżyserowanym przez Jamesa Mangolda wystąpi również Thomas Kretschmann.

Norwid jakiego nie znamy. Powstał wyjątkowy film [WIDEO]

Instytut Książki zaprezentował online krótkometrażowy film o Cyprianie Kamilu Norwidzie pod tytułem „Vade-mecum”. W tym roku przypada 200. rocznica...

zobacz więcej

Powiększa się obsada oczekiwanej przez fanów piątej odsłony przygód archeologa Indiany Jonesa. Do kultowej roli powróci w piątym filmie cyklu Harrison Ford, a oprócz Mikkelsena i Kretschmanna, o którego udziale w filmie poinformował portal The Wrap, na ekranie pojawi się również Phoebe Waller-Bridge.

Podobnie jak w przypadku poprzednich aktorów dołączających do obsady filmu „Indiana Jones 5”, również i rola Kretschmanna pozostaje niewiadomą. Podpowiedzi odnośnie jego postaci można szukać w pochodzeniu aktora. Kretschmann jest Niemcem, niewykluczone więc, że wcieli się w postać przeciwnika Indiany Jonesa.

Indiana Jones 5: Co wiemy o scenariuszu?


Część akcji piątej części filmu ma według niepotwierdzonych informacji rozgrywać się w Nowym Jorku lat 60. ubiegłego wieku.

Kajko i Kokosz na dużym ekranie

Trwają prace nad scenariuszem filmu fabularnego „Kajko i Kokosz”  – poinformował Aurum Film. Adaptacja kultowych komiksów Janusza Christy otrzymała...

zobacz więcej

O powstaniu piątej części filmu mówi się już od dłuższego czasu. W ostatnich latach powstało kilka wersji jego scenariusza.

Napisali je m.in. David Koepp („Park jurajski") i Jonathan Kasdan („Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”). Wiadomo jednak, że scenariusz autorstwa Kasdana został poprawiony przez Mangolda i jego współpracowników: Jeza i Johna-Henry'ego Butterwortha.

Po raz pierwszy w historii cyklu filmów o Indianie Jonesie reżyserią nie zajmie się Steven Spielberg, który zadowolił się tym razem rolą producenta. Wyprodukuje on ten film wspólnie z Frankiem Marshallem, Kathleen Kennedy i Simonem Emanuelem. Muzykę do filmu skomponuje ponownie John Williams. 

Czytaj także: Powstanie film o wynalazcy telefonu komórkowego

źródło:

Zobacz więcej