RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wykonywała zabiegi medycyny estetycznej bez licencji. Klientów zaraziła wirusem HIV

Klienci salonu piękności zarażeni HIV (fot. Shutterstock/dimid_86)
Klienci salonu piękności zarażeni HIV (fot. Shutterstock/dimid_86)

Była właścicielka salonu piękności i luksusowego spa w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk (USA) została oskarżona o dokonanie 24 przestępstw, w tym oszustw i dokonywania zabiegów bez pozwolenia. Według doniesień co najmniej dwóch klientów salonu piękności zaraziło się podczas zbiegów wirusem HIV.

Syn ukradł defibrylator, ojciec sprzedał w lombardzie

Dwaj mieszkańcy mazurskiego Ełku – ojciec i syn – usłyszeli zarzuty w związku z kradzieżą defibrylatora ze ściany budynku w centrum miasta....

zobacz więcej

Nielegalna dzialalność wyszła na jaw, gdy u dwojga klientów salonu piękności potwierdzono zakażenie wirusem HIV. Właścicielka salonu wykonała im mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.

Jak podają media, kobieta otrzymała 24 zarzuty za oszustwa i dokonywania zabiegów bez pozwolenia. Oprócz tego otrzymała zarzuty za ściąganie haraczy, pranie brudnych pieniędzy oraz uchylanie się od płacenia podatków.

Salon urody, w którym były przeprowadzane zabiegi został skontrolowany przez urzędników. Jak się okazało, kobieta kompletnie nie dbała o czystość i dezynfekcję pomieszczeń. Urzędnicy zastali porozrzucane igły i niepooznaczane próbówki z krwią w kuchni. Jak się także okazało, kobiecie licencja wygasła 8 lat temu.

Czytaj także: Milimetry od śmierci. „Alarm!” demaskuje gabinet kosmetyczny grozy

źródło:
Zobacz więcej