RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Małżonka ambasadora Belgii spoliczkowała ekspedientkę. Dyplomata przeprasza za żonę

Narasta krytyka po spoliczkowaniu ekspedientki przez żonę ambasadora Belgii (fot. Shutterstock/Teerasan Phutthigorn)
Narasta krytyka po spoliczkowaniu ekspedientki przez żonę ambasadora Belgii (fot. Shutterstock/Teerasan Phutthigorn)

Ambasador Belgii w Korei Płd. Peter Lescouhier przeprosił w internecie za zachowanie swojej żony, która miała niedawno spoliczkować pracownicę sklepu odzieżowego. Wielu internautów uznało jednak te przeprosiny za nieszczere – podała agencja Yonhap.

Zaatakował kobietę, próbował zaciągnąć do lasu. Policja pokazuje nagranie

Nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu mężczyzna zaatakował spacerującą kobietę. Kilkakrotnie uderzył ją metalową pałką, później próbował zaciągnąć...

zobacz więcej

Ambasada opublikowała w czwartek oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym Lescouhier wyraził „szczery żal” i przeprosił za incydent z 9 kwietnia. Według mediów jego żona uderzyła wtedy w twarz pracownicę sklepu odzieżowego i klepnęła drugą w tył głowy.

Według prasy ekspedientki spytały żonę dyplomaty, czy zapłaciła za ubrania, w których przyszła do sklepu, ponieważ przypominały one odzież z asortymentu.

Lescouhier poinformował, że jego żona była niedawno w szpitalu z powodu udaru. Obiecał również pełną współpracę w policyjnym dochodzeniu dotyczącym incydentu.

Do piątkowego wieczora pod oświadczeniem zebrało się ponad 600 komentarzy, z czego większość z opinią, że ambasador powinien był przeprosić osobiście, a nie w internecie. Inni zwracają uwagę, że przeprosiny po koreańsku są napisane językiem prostym, bez użycia formy honoryfikatywnej, czyli z szacunkiem wywyższającej adresata, i przypominają automatyczne tłumaczenie internetowe.

„Wszystkie posty facebookowe ambasady belgijskiej w Korei były w formie honoryfikatywnej, a stanowisko ambasadora Belgii w sprawie jego żony jest napisane prostym językiem. To tym bardziej denerwuje” – oceniono w jednym z komentarzy, przytoczonym przez Yonhap.

Czytaj także: Uderzył kobietę w supermarkecie. Są zarzuty dla 48-latka

źródło:

Zobacz więcej