RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wraca mróz. RCB ostrzega

Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa (fot. PAP/Grzegorz Momot)

W piątek i sobotę na przeważającym obszarze Polski prognozowany jest spadek temperatury powietrza, który lokalnie może osiągnąć nawet -7 st. C – ostrzegło na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Podkreśliło jednocześnie, że alerty związane z przymrozkami wydał IMGW.

W weekend spacer czy książka do poduszki? [PROGNOZA POGODY]

Nadchodzący weekend będzie dość chłodny z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet mokrego śniegu i krupy śnieżnej – wynika z...

zobacz więcej

Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami obowiązują od godz. 23 na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz w południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W tych regionach kraju synoptycy prognozują spadek temperatury powietrza od -4 do -1 st. C, przy gruncie od -7 do -2 st. C. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 11 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

źródło:

Zobacz więcej