RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aleksiej Nawalny przerwał głodówkę

Nawalny jest w fatalnym stanie (fot. Sergei Fadeichev\TASS via Getty Images)
Nawalny jest w fatalnym stanie (fot. Sergei Fadeichev\TASS via Getty Images)

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny poinformował, że kończy protest głodowy, który prowadził w kolonii karnej od 31 marca.

„Aleksiej umiera”. Rzeczniczka Nawalnego przerażona jego stanem

Zdrowie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego szybko się pogarsza. „Aleksiej umiera. W jego stanie to kwestia dni” – alarmuje w mediach...

zobacz więcej

– Zajmie to również 24 dni i mówią, że jest nawet trudniejsze, tak więc - życzcie powodzenia" - przekazał Nawalny. Komunikat w imieniu Nawalnego został opublikowany na jego Instagramie. Opozycjonista napisał, że „rozpoczyna wyjście z głodówki, uwzględniając postęp i wszystkie okoliczności”.

„Zajmie to również 24 dni i mówią, że jest nawet trudniejsze, tak więc – życzcie powodzenia” – przekazał Nawalny.

Podziękował wszystkim za wsparcie i wyraził przekonanie, że właśnie dzięki niemu został zbadany przez lekarzy spoza kolonii karnej, zrobiono mu badania i analizy medyczne i zaznajomiono go z wynikami badań.

Nawalny od 31 marca prowadzi głodówkę w zakładzie karnym w obwodzie włodzimierskim, około 100 km na wschód od Moskwy.

Opozycjonista został w niedzielę przeniesiony z kolonii karnej w Pokrowie do szpitala więziennego w kolonii karnej nr 3 we Włodzimierzu, która owiana jest bardzo złą sławą.

Wcześniej informował, że ma problemy z kręgosłupem i nie jest leczony. Jego adwokatka Olga Michajłowa mówiła we wtorek, że Nawalny nie otrzymuje pomocy medycznej w kolonii karnej we Włodzimierzu i jest bardzo osłabiony, a jego lekarze nie zostali do niego dopuszczeni.

źródło:

Zobacz więcej