RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jak zareagujemy na wydalenie polskich dyplomatów? Wiceszef MSZ odpowiada

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjęło do wiadomości informację o wydaleniu z Rosji pięciu polskich dyplomatów; nasze państwo zastrzega sobie prawo do reakcji na wydalenie z Rosji pięciu polskich dyplomatów – taką deklarację złożył sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk.

Rosja wyrzuca pięciu polskich dyplomatów

Rosja wydala pięciu polskich dyplomatów z Moskwy. Na opuszczenie kraju mają czas do połowy przyszłego miesiąca – informuje korespondent TVP w Rosji...

zobacz więcej

Rosyjskie MSZ poinformowało w komunikacie, że pięciu pracowników ambasady RP w Moskwie zostało uznanych przez za osoby niepożądane i mają oni opuścić Rosję do końca dnia 15 maja.

Informację o wydaleniu dyplomatów wraz z listą nazwisk wręczono w rosyjskim resorcie spraw zagranicznych polskiemu ambasadorowi, Krzysztofowi Krajewskiemu. To niesymetryczna odpowiedź Moskwy na decyzję polskich władz o wydaleniu z naszego kraju trzech rosyjskich dyplomatów.

Wiceszef MSZ: Spodziewaliśmy się tego


– Nasz ambasador był dziś w rosyjskim MSZ, odebrał notę, której się spodziewaliśmy, ponieważ rosyjskie MSZ zapowiedziało to już wcześniej na stronie internetowej – powiedział dziennikarzom wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

– Odnotowujemy to, przyjmujemy do wiadomości, zastrzegamy sobie prawo do adekwatnej reakcji – dodał.

Czytaj także: Warszawa: Trzej pracownicy rosyjskiej ambasady uznani za personae non gratae

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej