RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przedstawiciel TVP członkiem Komitetu Telewizyjnego EBU

Do rozstrzygnięcia wyborów potrzebne były cztery rundy głosowań (fot. Forum/Michal Dyjuk)
Do rozstrzygnięcia wyborów potrzebne były cztery rundy głosowań (fot. Forum/Michal Dyjuk)

Przedstawiciel Telewizji Polskiej Marek Solon-Lipiński został członkiem Komitetu Telewizyjnego Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Solon-Lipiński pełni funkcję zastępcy dyrektora Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP.

„Jeden z dziesięciu”. Komunikat TVP dot. emisji teleturnieju

Telewizja Polska wydała komunikat dotyczący teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. TVP nie planuje rezygnować z emisji programu; będzie on nadal obecny...

zobacz więcej

Marek Solon-Lipiński został wybrany członkiem Komitetu Telewizyjnego EBU w środę 21 kwietnia.

Komitet Telewizyjny jest ciałem wybieranym przez wszystkich nadawców telewizyjnych zrzeszonych w ramach EBU.

Jego zadaniem jest wyznaczanie kierunków strategicznych EBU w obszarze telewizyjnym i nadzorowanie realizowanych przez tę organizację projektów, takich jak Konkurs Piosenki Eurowizji oraz inne projekty koprodukcyjne i oparte na wymianie treści między nadawcami.

W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele organizacji zrzeszonych w EBU. W wyborach o 13 miejsc ubiegało się 19 kandydatów. Do rozstrzygnięcia wyborów potrzebne były aż cztery rundy głosowań.

Ostatecznie w skład Komitetu Telewizyjnego weszli: Markus Sterky (SVT, Szwecja), Dermot Horan (RTE, Irlandia), Ana Maria Bordas (RTVE, Hiszpania), Natalija Gorscak (RTVSLO, Słowenia), Ekaterina Orlova (RTR, Rosja), Frank-Dieter Freiling (ZDF, Niemcy), Faruk Guven (TRT, Turcja), Manuel Alduy (France TV, Francja), Gaelle Armentano Conte (Rai, Włochy), Matt Travers (BBC, Wielka Brytania), Bakel Walden (SRG/SSR, Szwajcaria), Maria Koufopoulou (ERT, Grecja) oraz Marek Solon-Lipiński (TVP, Polska).

Czym jest EBU?


Europejska Unia Nadawców jest jednym z najważniejszych na świecie sojuszów mediów publicznych. Organizacja zrzesza 115 podmiotów w 56 krajach i 31 stowarzyszonych w Azji, Afryce, Australii i obu Amerykach.

Członkowie EBU obsługują prawie 2000 kanałów i usług telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach.

źródło:
Zobacz więcej