RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mocna przecena kryptowalut

Bitcoin odnotował prawie 7-proc. zniżkę (fot. Shutterstock/Wit Olszewski)
Bitcoin odnotował prawie 7-proc. zniżkę (fot. Shutterstock/Wit Olszewski)

Niespodziewana informacja o planach prezydenta USA Joego Bidena dotyczących podwyżki podatku od zysków z inwestycji giełdowych, nie tylko wywołała spadki na giełdach akcji, ale również przecenę kryptowalut.

Prezes NBP: Stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński spodziewa się, że stopy procentowe do końca kadencji Rady Polityki Pieniężnej pozostaną na...

zobacz więcej

Bitcoin, największa i najpopularniejsza kryptowaluta, odnotował rano prawie 7-proc. zniżkę, schodząc do poziomu 47 555 dolarów. Tak niskich notowań ta kryptowaluta nie miała od początku marca.

Spadek poniżej poziomu 50 tys. dolarów może wiązać się z obawami inwestorów o wzrost podatków w USA, co zwiększyło presję na kryptowaluty.

Spadkom notowań Bitcoina towarzyszą także osunięcia innych kryptowalut np. Ethereum (ETH). Jak zauważa CNBC, wyprzedaż na rynku kryptowalut zmniejszyła jego wartość o 260 mld dolarów.

Biden chce podnieść podatek od zysków kapitałowych


Prezydent USA Joe Biden chce podnieść podatek od zysków kapitałowych do 39,6 proc. z 20 proc. obecnie – wynika z nieoficjalnych informacji amerykańskich mediów. Wzrost podatku ma objąć inwestorów zarabiających powyżej 1 mln dolarów. Propozycję w sprawie podatku od zysków kapitałowych prezydent Biden ma ogłosić formalnie w następnym tygodniu.

Na nieoficjalne informacje o planach prezydenta nerwowo zareagowały amerykańskie giełdy. Główne indeksy, które przed ich pojawieniem się lekko rosły, po ujawnieniu pogłosek zaczęły tracić około 1 proc.

Zobacz także: Grupa CD Projekt odnotowała rekordowe wyniki

źródło:
Zobacz więcej