RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prokuratura Krajowa zaskarży decyzję Izby Dyscyplinarnej

Tuleya nie został przesłuchany (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Tuleya nie został przesłuchany (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Prokuratura Krajowa zaskarży decyzję Izby Dyscyplinarnej SN w sprawie sędziego Igora Tuleyi, na którego przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie nie wyraziła ona zgody. „Na prokuraturze ciąży obowiązek postawienia podejrzanemu zarzutów. Dotyczy to wszystkich podejrzanych, bez względu na to, czy sprawują godność sędziowską, czy nie” – podała PK.

Poseł PiS o decyzji Izby Dyscyplinarnej: Może sparaliżować wymiar sprawiedliwości

Każdy inny obywatel już po drugim wezwaniu zostałby dorowadzony na przesłuchanie przez policję – mówił o decyzji Izby Dyscyplinarnej ws. sędziego...

zobacz więcej

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej zaskarży decyzję Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego z 22 kwietnia o odmowie zgody na doprowadzenie na przesłuchanie sędziego Igora Tuleyi.

„Sędzia podejrzany jest o bezprawne rozpowszechnianie informacji z postępowania przygotowawczego. Odrzucając wniosek prokuratora, Izba Dyscyplinarna paraliżuje postępowanie, na które sama wyraziła zgodę, uchylając immunitet Igorowi T.” – przekazał Dział Prasowy PK.

W czwartek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej