RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Urząd wzorcowo realizuje zadania...” Kolejny hit internetu? [WIDEO]

Po tym, jak hitem internetu stały się słowa rzecznika Wodociągów Kieleckich o wzorcowym usuwaniu awarii, sekretarz Miasta Kielce Szczepan Skorupski wypowiedział się przed kamerą w podobny sposób. – W sposób wzorowy, a nawet wzorcowy realizujemy zadania własne oraz rządowe zadania zlecone – powiedział pytany przez TVP3 Kielce o sprawę zagubienia dokumentów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Rowerem do nowej pracy w ratuszu. Na kapciu i z suchą fryzurą w deszcz?

Dobrze wypaść pierwszego dnia nowej pracy to wręcz obowiązek. Czwartek był właśnie takim dniem dla Agaty Wojdy, mianowanej przez prezydenta Kielc...

zobacz więcej

Przypomnijmy– pod koniec stycznia rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak, zapytany o przyczynę awarii w mieście, wyrecytował przygotowaną wcześniej formułkę.

Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje – wymienił jednym tchem rzecznik. Nagranie z jego wypowiedzią było wielokrotnie udostępniane w mediach społecznościowych.

Pomysł rzecznika wyraźnie przypadł do gustu sekretarzowi Miasta Kielce Szczepanowi Skorupskiemu. Na każde kolejne pytanie reportera TVP3 Kielce odpowiadał w podobny sposób.

– Urząd Miasta w Kielcach z roku na rok pracuje coraz lepiej. W sposób wzorowy, a nawet wzorcowy realizujemy zadania własne oraz rządowe zadania zlecone. Warto dodać iż w czasie pandemii COVID-19 z Urzędu Stanu Cywilnego w Kielcach korzystają nie tylko mieszkańcy Kielc, ale również mieszkańcy ościennych gmin, rejestrując u nas urodzenia oraz przychodząc do naszego urzędu po odpis aktu zgonu – recytował urzędnik.

Sprawa, o którą został zapytany sekretarz, błaha jednak nie była. Jak informuje portal TVP3 Kielce, przez błędy urzędników prezydenta miasta Bogdana Wenty Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy wciąż jest bez szkoły branżowej. Według nieoficjalnych informacji pracownicy ratusza mieli „zagubić” część dokumentów.

„Zagubione” dokumenty w kieleckim ratuszu


Projekt uchwały dotyczący powołania szkoły branżowej w MOW miał być poddany głosowaniu na czwartkowej sesji, jednak do tego nie doszło.

„A stało się tak, bo urzędnicy Bogdana Wenty »zgubili« na kilka godzin statut szkoły, który miał być zaopiniowany przez radców prawnych. Przypomnijmy, że prezydent Kielc chce likwidacji ośrodka a aktywność radnych i ich projekt nie jest mu na rękę. Dlatego w zagubieniu dokumentu nie trudno szukać drugiego dna” – czytamy na portalu TVP3 Kielce. I właśnie o wyjaśnienie tej sprawy prosił sekretarza dziennikarz, który chciał m.in. dowiedzieć się, jak wygląda opinia prawna dotycząca MOW-u.

Czytaj także: „Wodociągi Kieleckie wzorcowo usuwają awarie...” Komentarz Polskiego Stowarzyszenia PR

źródło:
Zobacz więcej