RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozpad Zjednoczonej Prawicy? Wyborcy PiS wskazali, co o tym myślą [SONDAŻ]

44 proc. wyborców PiS jest przeciwko rozpadowi Zjednoczonej Prawicy (fot. PAP/Mateusz Marek)
44 proc. wyborców PiS jest przeciwko rozpadowi Zjednoczonej Prawicy (fot. PAP/Mateusz Marek)

Instytut Badań Pollster na zlecenie dziennika „Super Express” zapytał Polaków, czy Prawo i Sprawiedliwość powinno zerwać koalicję z Porozumieniem Jarosława Gowina i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Z badania wynika, że większość respondentów nie chce rozpadu Zjednoczonej Prawicy, jednak odsetek osób na „tak” jest całkiem spory. Gazeta podkreśliła, że są to wyniki tylko wśród wyborców PiS.

Kto wygrałby wybory do Sejmu. Zaskakujące wyniki sondażu, dwie partie bez szans

Sondaż do Sejmu. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Drugą siłą...

zobacz więcej

Z badania wynika, że 44 proc. wyborców PiS nie chce rozpadu koalicji rządowej, 23 proc. jest na tak.

15 proc. respondentów odpowiedziało, że zdecydowanie nie chce rozpadu, 29 proc., że raczej nie. 9 proc. wskazało, że jest zdecydowanie za, 14 proc. pytanych wskazało na „raczej tak”, a 33 proc. odpowiedziało „nie wiem”.

„Nasz elektorat jest zaniepokojony”


„Fakt, że aż ponad 20 proc. badanych chciałoby zerwania takiej koalicji, pokazuje, że nasz elektorat jest zaniepokojony albo wręcz oburzony niektórymi działaniami naszych koalicjantów. Ziobro i Gowin powinni to przemyśleć. Zmęczenie narasta także wśród naszych wyborców” – powiedział cytowany w gazecie minister Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Sondaż przeprowadzono w dniu 20 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.

Czytaj także: Kto wygrałby wybory parlamentarne? Zmiany poparcia na podium

źródło:

Zobacz więcej