RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Urodzeni w 1972 r. mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19 (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19 (fot. PAP/Leszek Szymański)

Osoby urodzone w 1972 r. mogą od piątku rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień.

Ekspert: Jeżeli zaniedbamy epidemię, może powstać u nas nowy wariant wirusa

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest nadal bardzo trudna, a liczba zgonów adekwatna do zakażeń i może utrzymywać się jeszcze przez kolejne dni na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W tym tygodniu każdego dnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy rocznik. Odpowiednio: 23 kwietnia jest to rocznik 1972; a 24 kwietnia – 1973.

Od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie: codziennie zapisywać się na szczepienia będą mogły dwa roczniki. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.

Jak się zarejestrować na szczepienie na COVID?


Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu – korzystając z systemu e-Rejestracji i z Internetowego Konta Pacjenta; wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

Przeczytaj też: Szczepienia na koronawirusa. „Uwalniamy możliwość dowolnego wyboru terminu”

źródło:

Zobacz więcej