RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

IMGW: Sztorm na Bałtyku. W kraju za jednym chłodnym frontem idzie kolejny

W całym kraju opady deszczu (fot. Getty Images)
W całym kraju opady deszczu (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Sztorm na Bałtyku, zimny porywisty wiatr i deszcz, a na Suwalszczyźnie i na Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem. Tak się kształtuje prognoza pogody na piątkowe przedpołudnie - informuje PAP rzecznik i metrolog IMGW Grzegorz Walijewski.

Pogoda na weekend. IMGW nie ma dobrych wieści

W weekend stopniowo będzie się ocieplać, ale niemal wszędzie można spodziewać się opadów deszczu. Będzie pochmurno, choć w niedzielę pojawią się...

zobacz więcej

„Za pierwszym frontem, który wczoraj przeszedł przez Polskę, będzie szedł następny, który przyniesie kolejną falę chłodnego powietrza, szczególnie na północy i na wschodzie kraju. Na zachodzie nieco się rozjaśni, natomiast w centrum, na południu i wschodzie rozpogodzeń będzie mniej” - mówi metrolog.

Mocny wiatr na północy


Cała zachodnia część kraju z dosyć silnym wiatrem - do 75 km/h. Przez to temperatura odczuwalna będzie zdecydowanie niższa niż ją pokażą termometry.

Na północy będzie do 80 km/h. Na Bałtyku sztorm. Walijewski wyjaśnia, że choć wiatr rozhuśta on wody na pełnym morzu, to jednak sztormowe fale będą się rozbijały o nasze wybrzeże.

Temperatura od ok. 5 stopni na północy i północnym-wschodzie i w dolinach karpackich. Do ok. 10 - 11 na Dolnym Śląski, Ziemi Lubuskiej oraz zachodniej części woj. zachodniopomorskiego.

W całym kraju opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i na Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem.

Czytaj także: Jaka pogoda na weekend? IMGW nie ma dobrych wieści

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej