RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porywacze wypuścili trzech uprowadzonych księży

Zostali porwani 11 kwietnia (fot. Getty Images)
Zostali porwani 11 kwietnia (fot. Getty Images)

Porywacze wypuścili trzech z grupy sześciu księży Kościoła katolickiego i zakonnicy porwanych na Haiti 11 kwietnia – poinformowała Agencja France Press.

Nie żyje prof. Mirosław Handke, były minister edukacji

Nie żyje prof. Mirosław Handke, były rektor AGH, były minister edukacji w rządzie Jerzego Buzka – podało RMF FM. Informację potwierdziła portalowi...

zobacz więcej

Księży katolickich i zakonnicę uprowadziła grupa przestępców 11 kwietnia w Croix-de-Bouquet, na północny wschód od stolicy Haiti Port-au-Prince. Spośród uprowadzonych pięciu to Haitańczycy. Pozostali dwoje to ksiądz i zakonnica z Francji.

Według informacji francuskich mediów zakonnica ma około 80 lat, ksiądz choruje na cukrzycę. Rozgłośnia radiowa Francja Enfo poinformowała, że Jean-Marie Rosemont, kapłan Wspólnoty św. Jakuba, do której należą porwani, rozmawia z porywaczami, ale nie zamierza zapłacić żądanego okupu w wysokości 1 mln dolarów.

Policja podejrzewa, że za porwaniem stoi działający w okolicy uzbrojony gang, zwany 400 Mawozo.

W ostatnich miesiącach w Port-au-Prince i na prowincji wzrosła liczba porwań dla okupu, co świadczy o rosnącej liczbie uzbrojonych gangów na terytorium Haiti.

źródło:

Zobacz więcej