RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prokuratura na Manhattanie zapowiada, że przestanie ścigać prostytucję

Nowa polityka nie wymaga przybywania do sądu (fot. Getty Images)
Nowa polityka nie wymaga przybywania do sądu (fot. Getty Images)

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie zapowiedziało, że przestanie ścigać przypadki związane z prostytucją. Wywołało to krytykę republikańskich ustawodawców.

W Europie giną bez śladu nieletni migranci. W większości chłopcy

Ponad 18 tysięcy nieletnich, którzy trafili do obozów dla migrantów w całej Europie, zaginęło bez śladu. Przerażające dane to efekt śledztwa...

zobacz więcej

Prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance Jr. zwrócił się też do sądu o oddalenie spraw sięgających 1976 r. Głównymi zarzutami była prostytucja, nielicencjonowane masaże lub włóczęgostwo w celu uprawiania prostytucji.

„Kryminalne ściganie prostytucji nie czyni nas bezpieczniejszymi, a zbyt często osiąga odwrotny rezultat poprzez dalszą marginalizację podatnych na zagrożenia nowojorczyków” – stwierdził cytowany przez „Wall Street Journal” Vance, który jest Demokratą.

Nazwał takie przypadki reliktem innego Nowego Jorku. Jak dodał, większość odrzuconych spraw pochodzi z lat 70. i 80..

Sprzeciw Republikanów


Gazeta przypomina, że oddalenie spraw o prostytucję przychodzi w ślad za uchyleniem w lutym przez parlamentarzystów stanowych ustawy uznającej za przestępstwo kryminalne włóczęgostwa w celach uprawiania prostytucji. Głosowanie przebiegało wzdłuż linii partyjnych. Ustawodawcy opowiadający się za uchyleniem ustawy twierdzili, że prowadziła do dyskryminacji osób transseksualnych. Według niektórych Republikanów nowe przepisy skomplikują egzekwowanie prawa i sprawią, że trudniej będzie zapobiegać prostytucji.

źródło:

Zobacz więcej