RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zandberg o Koalicji 276: Mem, z którego wszyscy się śmieją

Adrian Zandberg, poseł Lewicy i współzałożyciel partii Razem (fot. Omar Marques/Getty Images)
Adrian Zandberg, poseł Lewicy i współzałożyciel partii Razem (fot. Omar Marques/Getty Images)

Ta Koalicja 276 to już trochę jak ruch Rafała Trzaskowskiego – mem, z którego wszyscy się śmieją – ocenił w rozmowie z Polsat News Adrian Zandberg, poseł Lewicy i współzałożyciel partii Razem. Ocenił, że gdyby doszło do wcześniejszych wyborów, Lewica wystartuje oddzielnie.

Kto wygrałby wybory parlamentarne? Zmiany poparcia na podium

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałaby Zjednoczona Prawica – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla...

zobacz więcej

– Trzaskowski z Budką opowiadają, jak to niby PO marzy o współpracy. A prawda jest taka, że tej „zjednoczonej opozycji” nie chce nawet sama PO, która tylko opowiada takie bajki swoim coraz bardziej wkurzonym wyborcom, żeby zatrzymać ich odpływ do Hołowni – ocenił Adrian Zandberg.

Polityk nie wyklucza wcześniejszych wyborów. – To jeden z realnych scenariuszy – w przeciwieństwie do bajek o robieniu nowej większości rządzącej z Gowinem, Bosakiem i Braunem. Widać w parlamencie, że rząd musi z dnia na dzień zdejmować kolejne ustawy, bo nie ma dla nich większości – powiedział.

Zdradził też, czy Lewica wystartowałaby w Koalicji 276 zaproponowanej przez liderów PO. – Ta Koalicja 276 to już trochę jak ruch Rafała Trzaskowskiego – mem, z którego wszyscy się śmieją. Ja się do tych śmiechów nie będą dołączał, bo i po co. Niech każdy robi swoje. Dla nas naturalną formułą startu jest koalicja „Lewica”. Nasza koalicja dobrze działa od dwóch lat. Zarówno Razem, jak i SLD, PPS czy Wiosna są z tej współpracy zadowolone – ocenił Zandberg.

Jego zdaniem dla PO problemem jest pojawienie się ruchu Hołowni, który Platformę sukcesywnie „podjada”. – Nie wiem, czy PO będzie z Hołownią konkurować czy współpracować, ale to już pytanie do PO – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Zandberg ws. głosowania na RPO: Liberałowie z PO nie potrafili się przemóc

źródło:
Zobacz więcej