RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziecko zakrztusiło się jabłkiem. Na pomoc ruszyli policjanci i żołnierz

16-miesięczna dziewczynka zakrztusiła się kawałkiem jabłka (fot. Policja)
16-miesięczna dziewczynka zakrztusiła się kawałkiem jabłka (fot. Policja)

16-miesięczna dziewczynka w trakcie podróży autem z rodzicami zadławiła się jabłkiem i nie mogła złapać oddechu. Pomocy od razu zaczął udzielać żołnierz, który był świadkiem zdarzenia. Po chwili do akcji ratunkowej przystąpili też poznańscy policjanci.

Poduszka powietrzna zabiła kierowcę. Czarna seria producenta

Kierowca w amerykańskim stanie Karolina Południowa jest ostatnią osobą, która zginęła w wyniku eksplozji poduszki powietrznej w aucie. Od 2009 roku...

zobacz więcej

O zdarzeniu, do którego doszło w miniony weekend, poinformowała w czwartek Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jak podano, w niedzielne popołudnie w okolicach ronda Śródka w Poznaniu 16-miesięczne dziecko w samochodzie zaczęło się dławić kawałkiem jabłka.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu ok. godziny 19 jechali na interwencję i po drodze w okolicy ronda Śródka, zauważyli na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali rodzice z małą dziewczynką na rękach. „Obok nich stał mężczyzna. Jak się okazało, to jeden z kierowców, żołnierz w czynnej służbie, który jadąc za pojazdem zauważył tę sytuację i rozpoczął udzielanie pomocy. Widząc roztrzęsioną parę mundurowi podbiegli do niej i zapytali, co się stało. Usłyszeli, że w takcie podróży ich dziecko zadławiło się kawałkiem jabłka i nie może złapać oddechu” – podano.

Policjanci od razu przystąpili działania. Jeden z funkcjonariuszy kontynuował rozpoczęte przez mężczyznę czynności ratunkowe; ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe

„Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli głośny płacz dziewczynki. Dziecko zaczęło oddychać. Szczęście rodziców było nie do opisania” – zaznaczono.

Czytaj także: Pędził ulicami, by ratować mdlejące dziecko. Zatrzymali go policjanci

 

źródło:

Zobacz więcej