RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny polski piłkarz w USA. Duża kasa za transfer

Patryk Klimala był piłkarzem Celitku Glasgow przez niewiele ponad rok (fot.  Ian MacNicol/Getty Images)
Patryk Klimala był piłkarzem Celitku Glasgow przez niewiele ponad rok (fot. Ian MacNicol/Getty Images)

Patryk Klimala został piłkarzem New York Red Bulls – ogłosił klub północnoamerykańskiej ligi MLS. 22-letni napastnik, który od stycznia 2020 bronił barw Celtic Glasgow, podpisał czteroletni kontrakt. Amerykanie zapłacili Szkotom równowartość 6 milionów euro.

Boniek wiceprezydentem UEFA

To najwyższe stanowisko w piłkarskich strukturach osiągnięte przez Polaka. Zbigniew Boniek został wiceprezydentem UEFA. Wcześniej podczas kongresu...

zobacz więcej

Klimala wystąpił w 28 meczach Celticu o stawkę, zdobył trzy bramki i miał jedną asystę. Nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie wicemistrzów Szkocji. W sezonie 2020/21 spędził na boisku zaledwie 442 minuty.Wcześniej był zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

– Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy ten transfer i możemy powitać Patryka w naszym klubie. To utalentowany, młody napastnik, który już udowodnił, że potrafi zdobywać bramki i stwarzać okazje na różne sposoby – powiedział dyrektor sportowy nowojorskiego zespołu Kevin Thelwell.

New York Red Bulls rozegrali już pierwsze spotkanie ligowe w tym sezonie – przegrali u siebie ze Sportingiem Kansas City 1:2.

Moda na Polaków


Klimala będzie szóstym piłkarzem z naszego kraju w MLS. Klimala jest szóstym Polakiem, zatrudnionym w MLS, w której występują także Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), Przemysław Tytoń (FC Cincinnati), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) oraz Adam Buksa (New England Revolution).

źródło:
Zobacz więcej